۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84273376
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استاد دانشگاه: تولید ملی با توجه به زیرساخت‌ها محقق می‌شود

یزد- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: برای رسیدن به تولید ملی و ایجاد اشغال مولد و پایدار باید زیرساخت لازم توسط مسوولان با همکاری مردم فراهم شود.

دکتر محمد صادقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: موانعی مانند تحریم‌ها، بیکاری، خروج سرمایه‌های کشور و مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حقوقی بر سر راه وجود دارد که باید همه دست به دست هم داده تا جهش و رونق تولید محقق شود.

وی اظهار کرد: تولید ملی بدون فراهم کردن زیرساخت‌های ضروری محقق نخواهد شد و حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان و نظارت بر کار آنها یکی از همین زیرساخت‌هاست و  مخاطب نامگذاری سال ۱۴۰۰ آحاد مردم به خصوص تولیدکنندگان و همه مسوولان هستند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی مهریز بیان کرد: برای اجرایی شدن توصیه‌های مقام معظم رهبری و تحقق شعار امسال باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت، قوه قضاییه و مراکز دانشگاهی با همکاری هم و اقدام انقلابی و مدیریت جهادی تلاش کنند.

صادقی بیان کرد: کشور ما  در یک جنگ اقتصادی قرار دارد و تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در سالی که گذشت به اوج خود رسید، بنابراین به نظر می‌رسد که سال ۱۴۰۰ در هر وضعیتی که باشد فشارهای اقتصادی کاهش پیدا کرده و وضعیت معیشتی بهتر خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

ازحدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =