بارش باران به هوای آذربایجان‌غربی طراوت بهاری بخشید

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: نخستین سامانه بارشی بهاری در استان شروع به فعالیت کرده و بارندگی های مطلوبی در استان رقم زده است.

مهدی کریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گزارش های رسیده بیانگر فعال شدن سامانه بارشی در سراسر استان بوده و شهرستان سردشت با ۱۷ میلی‌متر بارش تا سه بامداد امروز، پرباران ترین شهر گزارش شده است.

وی با بیان اینکه شدت بارش ها در جنوب و مرکز استان بیشتر است، اضافه کرد: از فردا، پنجشنبه این سامانه تضعیف می شود و کاهش نسبی دما به میزان سه تا چهار درجه سانتی گراد رخ می دهد.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اظهار کرد: وزش باد شدید نیز برای استان با سرعت ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر برساعت پیش بینی می شود که لازم است تا شهروندان تدابیر لازم را برای کاهش خسارت ها به کار گیرند.

کریمی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: در این مدت، شهرستان ارومیه دارای دمایی بین هفت و ۱۹ درجه سانتی‌گراد  بوده و خنک ترین شهر استان نیز چالدران با دمای مثبت چهار درجه سانتی‌گراد ثبت شده است.

به گزارش ایرنا دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش مواجه بوده و دمای هیچ شهری زیر صفر گزارش نشده است؛ طبق اظهارات کارشناسان با توجه به بارندگی مطلوب ۲۴ ساعت گذشته احتمال تغییر میزان بارندگی های ثبت شده تا ظهر روز چهارشنبه وجود دارد.

آذربایجان غربی استانی کوهستانی با سالانه ۴۰۰ میلیمتر بارندگی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =