هفت هزار تست کرونا از اتباع ایرانی و غیرایرانی در مرز میرجاوه گرفته شد

زاهدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: افزون‌بر هفت هزار تست کرونا از زمان شیوع این ویروس تاکنون از افراد ایرانی و غیر ایرانی در پایانه مرزی میرجاوه گرفته که منجر به شناسایی ۳۶ مورد مبتلا شد.

دکتر سید مهدی طباطبایی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تمامی افرادی که بعد از همه گیری کرونا از مرز رسمی میرجاه وارد کشور شدند تحت نظارت و مراقبت قرار گرفتند.

وی ادامه داد: از ابتدای همه گیری کرونا علاوه بر نظارت بر گذرگاه‌های رسمی مرزی، از ظرفیت گسترده نظام شبکه بهداشت برای رصد ترددهای غیر رسمی و مسیرهای قاچاق سوخت و انسان هم استفاده شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده افراد مثبت غیر ایرانی در مرز میرجاوه به کشور مبدا عودت داده شده و افراد مثبت ایرانی هم علاوه‌بر دریافت خدمات درمانی، تحت آموزش و نظارت در زمینه جداسازی قرار گرفتند.

وی بیان کرد: علاوه‌بر مشارکت داوطلبان هلال احمر در انجام تست‌های تشخیصی، تامین امکانات قرنطینه و جداسازی در پایانه‌ها و گذرگاه‌های رسمی هم می‌تواند یکی دیگر از محورهای مشارکت این جمعیت با دانشگاه های علوم پزشکی استان باشد.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =