فرماندار زرین‌دشت: اگر مردم همکاری نکنند، کرونا همچنان جولان می‌دهد

شیراز- ایرنا- فرماندار شهرستان زرین دشت استان فارس گفت: با توجه به اعلام وضعیت قرمز کرونا در این شهرستان همکاری و همراهی مردم برای مقابله با این بیماری ضروری است و اگر مردم همکاری نکنند باید شاهد جولان این بیماری در شهرستان باشیم.

ابراهیم خرم، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمهیدات لازم برای مقابله با بیماری در این شهرستان برابر با دستورالعمل‌های ستاد ملی و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اندیشیده شده و خواستار همکاری هرچه بیشتر مردم هستیم.
وی، یکی از مشکلات پیش رو در این زمینه را برگزاری مراسم‌های عروسی به شکل سنتی و به ویژه در روستاها دانست و گفت: در این رابطه و بر اساس گزارش‌های دریافتی نسبت به تعطیلی چندین مراسم اقدام شده و برای برگزار کنندگان مراسم تشکیل پرونده و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
فرماندار زرین دشت تصریح کرد: البته به جز تعداد محدودی، اکثر شهروندان نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها اهتمام دارند و انتظار ما از همه مردم این است که برای حفظ سلامتی خود و سایر شهروندان توصیه‌ها را جدی گرفته و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
خرم، در خصوص فعالیت صنوف نیز گفت: به جز صنوف ضروری از جمله نانوایی‌ها، فعالیت سایر صنوف در شهرستان تعطیل است و تاکنون نسبت به تعطیلی چند واحد متخلف نیز اقدام شده است.
فرماندار زرین دشت، با اشاره به کنترل تردد در ورودی های شهرستان هم گفت: با توجه به ممنوعیت ورود به مناطق دارای وضعیت قرمز از ورود افراد غیربومی جلوگیری می‌شود.
وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون از افزون بر ۶ هزار و ۵۰۰ نفر تست کرونا گرفته شده که از این تعداد یک هزار و ۹۸۴ مورد مثبت بوده که عمدتا بهبود یافته‌اند.
فرماندار زرین دشت افزود: هم‌اینک نیز ۱۷۰ نفر از مبتلایان در قرنطینه خانگی و ۲ نفر در بیمارستان بستری هستند و در مجموع تاکنون ۴۱ نفر نیز فوت شده‌اند.
خرم گفت: میزان انجام تست کرونا در شهرستان نسبت به جمعیت آن بیشتر است و انجام تست سیار در روستاهای شهرستان را نیز در دستور کار داریم.

شهرستان زرین دشت که در ردیف مناطق قرمز کرونا است در فاصله ۲۷۴ کیلومتری شرق شیراز قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =