مناطق با وضع نارنجی کرونایی در آذربایجان‌غربی به ۶ شهرستان افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طبق آخرین برآوردها، وضعیت کرونایی ۶ شهرستان در استان نارنجی، ۲ شهرستان آبی و ۹ شهرستان زرد شده است.

علی مصطفوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیشتر، شهرستان های ارومیه، نقده، ماکو و چایپاره نارنجی بوده که سردشت و بوکان نیز به این جمع اضافه شده است.

وی اضافه کرد: همچنین وضعیت شهرستان های پلدشت و چالدران در شمال استان همچنان آبی بوده که امیدواریم با رعایت پروتکل ها در این ۲ شهرستان، شاهد حرکت آنها به سمت زرد نباشیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق آخرین برآوردها شهرستان‌های مهاباد، میاندوآب، پیرانشهر، تکاب، شاهین دژ، خوی، اشنویه، شوط و سلماس نیز وضعیت زرد دارند.

به گزارش ایرنا، طی بهمن امسال، ۱۲ شهرستان آذربایجان غربی وضعیت آبی داشت که با بی توجهی مردم به رعایت موارد بهداشتی، این روند به سمت وضع بدتر سوق یافته است.

البته طبق گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، احتمال نارنجی شدن وضعیت شهرستان های میاندوآب و تکاب در روزهای آتی و قرمز شدن وضعیت کرونایی ارومیه و نقده وجود دارد.

آذربایجان‌غربی ۱۷ شهرستان و ۴۸ شهر دارد؛ تاکنون نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =