تردد روزانه خودرو در جاده‌های کردستان ۹۵ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: حجم تردد روزانه خودرو در سومین روز از سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه پارسال این استان ۹۵ درصد افزایش داشت.

دانش زندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق پایش دوربین‌های نظارتی این اداره کل در ۵۸ محور استان، در سوم فروردین امسال ۲۳۰ هزار و ۴۳۷ تردد در سامانه‌ها ثبت شد.

وی متوسط تردد ساعتی خودرو در استان را در سومین روز از سال جاری ۱۶۹ مورد اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یادآور شد: در سومین روز از سال جاری، آمار خودروهای ورودی به استان ۴۱ هزار و ۹۶ و خروجی از استان نیز ۴۳ هزار و ۲۴۹ مورد بود که به ترتیب در مقایسه با پارسال ۱۱۲ و ۱۲۳ درصد افزایش یافته است.

زندی با اشاره به اینکه میزان تردد وسایل نقلیه سنگین در سوم فروردین امسال نسبت به مدت مشابه پارسال سه درصد کمتر است، اضافه کرد: پرترددترین محور استان در این روز، محور سنندج – سه راهی موچش با ۱۰ هزار و ۲۳۹ مورد تردد بوده است.

وی متوسط سرعت خودروها در این روز را ۷۱ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: سازمان حمل و نقل جاده‌های استان دارای سامانه‌های حمل و نقل هوشمند مختلف شامل شماره گویا ۱۴۱ و شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ اعلام مسافت شهرها و محدویت‌های ترافیکی و هواشناسی جاده ای است و رانندگان می‌توانند برای دانلود اپلیکیشن ۱۴۱ روی تلفن همراه به سایت Goole Play  و SipApp مراجعه کنند.

راهداران کردستان در قالب ۳۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین، ۲۴ راهدارخانه ثابت و چهار راهدارخانه سیار، در طرح‌های مختلف زمستانه و نوروزی به مردم خدمات می‌دهند.

طول راه‌های استان کردستان بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر بوده که شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =