۶۵۰ هزار تردد در محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری ثبت شد

شهرکرد -ایرنا- رییس پلیس راه چهارمحال و بختیاری گفت: از ۲۸ اسفندماه سال گذشته تاکنون ۶۵۰ هزار تردد خودرو در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است

سرهنگ غلامعلی نوربخش روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت براساس دوربین‌های تردد شمار، میزان تردد خودروها در محورهای استان ۱۷۷درصد افزایش داشته است که در این مدت ورودی به استان ۱۷۴ درصد و خروجی از استان ۱۸۲ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین ترددها در جاده‌های تردد درون استانی است، گفت: تردد خودروها در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته بیش از ۴۲۰ هزار تردد خودرو بیشتر بوده است.

نوربخش بدون اعلام آمار تصادفات در استان گفت:در این مدت  تصادفات جرحی در استان ۱۰۰ درصد افزایش داشت و تعداد فوتی تغییر نداشته و تصادفات خسارتی نیز ۱۸ درصد افزایش داشته است. 

وی اظهار داشت: بیشترین تصادفات در محورهای مواصلاتی استان به دلیل واژگونی خودرو و خروج از جاده به علت خستگی و خواب آلودگی، توجه نکردن به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.

به گفته وی، بیشتر تصادفات در جاده شهرکرد، بروجن به لردگان و شهرکرد به شلمزار بوده است.

رییس پلیس راه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه نیمه نخست تعطیلات رو به اتمام است ،گفت: مسافران و مردم در زمان بازگشت به مقصد مدیریت داشته باشند تا از بروز حوادث به دلیل ناآشنایی به جاده جلوگیری شود.

وی گفت: در طرح نوروزی پلیس راه روزانه ۲۵ تیم گشتی در جاده‌های استان فعال بوده و ۶ دستگاه خودرو نیز به صورت نامحسوس فعالیت دارد و ترددها در جادههای استان به صورت شبانه‌روز از سوی ترددشمارها ثبت می‌شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سه هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه دارد که ۲۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۶۹ کیلومتر راه روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =