رفع موانع‌ مهمترین بخش نجات اقتصاد کشور است

ارومیه- ایرنا- کارشناس امور اقتصادی گفت: رفع موانع تولید مهمترین بخش نجات اقتصاد کشور است که با عمل به منویات رهبر معظم انقلاب باید همه ما دست در دست هم، به این امر اهتمام ویژه داشته باشیم.

محمد دهقان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هراندازه تولید رونق یابد و محصول باکیفیت تولید شود، به همان میزان محصول ایرانی جای پای بهتری در بازارهای جهانی برای خود باز خواهد کرد.

وی ادامه داد: حمایت از تولیدکننده داخلی به دنبال خود جهش و رونق تولید را به دنبال داشته و رونق تولید توان اقتصادی کشور را مضاعف کرده و به آن اعتبار می بخشد.

کارشناس امور اقتصادی اظهار کرد: افزایش ارزش پول ملی، دستاورد دیگر رونق تولید است؛ وقتی تولید کننده داخلی به راحتی اقدام به فعالیت کرده و به لحاظ کمی و کیفی کار خود را توسعه دهد، بدون تردید این وضعیت موجب افزایش ارزش پول ملی شده و تولید کننده ایرانی را به رقابت با همتایان خود در منطقه وبازارهای جهانی ترغیب می کند.

وی بیان کرد: از میان برداشته شدن موانع پیش پای واحدهای تولیدی و همچنین زمینه سازی برای دسترسی آسان تولید کنندگان به مواد ‌اولیه، می تواند گام موثری برای حیات بخشیدن به تولید داخلی باشد.

دهقان با بیان اینکه از سال ۱۳۹۴ تلاش می‌شود دستگاه های مربوطه در رفع موانع تولید همراهی کنند، گفت: امید است این حرکت همچنان ادامه یابد تا تولید داخلی به رشد و شکوفایی رسیده و جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب درپیام نوروزی خود شعار سال ۱۴۰۰را سال « تولید، پشتیبانی ها ومانع زدایی ها» نامگذاری کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =