۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۷
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84273241
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترس از کرونا؛ شاید وقتی دیگر

همدان- ایرنا- همزمان با نوروز عده‌ای زیادی از مردم با نادیده گرفتن ویروس کرونا به جنب و جوش بی‌قید و بند بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی سرگرم هستند و هیچ توجهی به توصیه‌ها و هشدارهای پیاپی مسئولان ستاد مقابله با کرونا ندارند.

به گزارش ایرنا، تعطیلات نوروز بهانه‌ای شده تا دورهمی‌ها از قارچ پیشی گرفته و ترددها با حداقل فاصله اجتماعی صورت می‌گیرد.

از همان روزهای منتهی به عیدنوروز و صف‌های طولانی خرید آجیل و شیرینی؛ شب نشینی‌ها و دورهمی ‌ها قابل پیش بینی بود.

با وجود محدودیت‌ها، همچنان سیل ورود گردشگر در همدان جاری است و نقاط تاریخی و گردشگری نظیر گنج نامه پذیرای انبوه مسافر و شهروندان همدانی است.

همدانی‌ها در تعطیلات نوروز تاب و تحمل خانه نشینی را ندارند و با مساعد بودن شرایط جوی، میل به تفریح در طبیعت روبه افزایش است و بیشترین ترددها نیز در محور گنج نامه رویت می‌شود.

همدانی‌ها در تعطیلات نوروز تاب و تحمل خانه نشینی را ندارند و با مساعد بودن شرایط جوی، میل به تفریح در طبیعت روبه افزایش است و بیشترین ترددها نیز در محور گنج نامه رویت می‌شود.

هر چند ارگان‌های مربوطه از جمله پلیس در تلاش برای اعمال محدودیت‌ها و تشویق شهروندان به خانه ماندن و پرهیز از تجمع‌ها و ترددهای غیرضروری هستند، اما پافشاری مردم برای حضور در کنار یکدیگر در محیط‌ها خارج از خانه عادی شده است.

ترس از کرونا این روزها در بسیاری از چهره این افراد دیده نمی‌شود و برخی نیز خطر ابتلا به این ویروس را به نوعی از یاد برده‌اند.

عده‌ای بر این باورند که تندرست و سالم هستند و علائم کرونا را در خود ندارند، بنابراین دلیلی نمی‌شود که هراسی از این ویروس داشته باشند.

همچنین دیده می‌شوند افرادی که خود را توانمند و ایمن در برابر کرونا می‌دانند و اینکه در برابر این ویروس خوددرمانی کرده و در مقابل آن قوی هستند.

ماسک برای عده‌ای نیز به عنوان مدلی برای نوع پوشش لباس تبدیل شده و بیش از آنکه به دنبال رعایت بهداشت فردی باشند، به مدگرایی با ماسک همرنگ با لباس توجه دارند.

برخی از ساکنان خارج از همدان نیز با حضور در منزل اقوام خود در این استان، نه تنها در نقل و انتقال کرونا تاثیر مستقیم دارند، بلکه دورهمی را نیز افزایش داده‌اند.

برخی از ساکنان خارج از همدان نیز با حضور در منزل اقوام خود در این استان، نه تنها در نقل و انتقال کرونا تاثیر مستقیم دارند، بلکه دورهمی را را نیز افزایش داده‌اند.

ترس از کرونا در اوضاع و احوال عید نوروز به فراموشی سپرده شده و اغلب روبوسی‌ها و در آغوش کشیدن یکدیگر را باردیگر از سرگرفته‌اند.

اگرچه همدان همچنان جزو شهرهای زرد به شمار می‌رود و شمار مرگ و میر ناشی از کرونا روند نزولی داشته است، اما در صورتی که سرعت گردش و انتقال کرونا بیشتر از قبل شود، موج مبتلایان به این ویروس پس از تعطیلات نوروز به طور قطع وضعیت وخیم را در استان ایجاد خواهد کرد.

در ۲ روز گذشته بیش از ۳۰۰ فرد مشکوک به کرونا با علائم تنفسی به بیمارستان‌های این استان مراجعه کرده‌اند و در حال حاضر نزدیک به ۲۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۲۱ بیمار نیز وخیم گزارش شده است.

افزون بر این، به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان هر شب ۴۰۰ تا ۵۰۰ خودرو در همدان اعمال قانون می‌شوند.

سرهنگ فکری در گفت وگویی افزود: از آغاز تعطیلات تاکنون به طور میانگین هر شب ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه خودرو به علت رعایت نکردن طرح محدودیت شبانه اعمال قانون می‌شوند.

وی اضافه کرد: در چند روز گذشته به علت سفرهای درون شهری در ساعات بعدازظهر حجم ترافیک افزایش یافته ضمن اینکه محدودیت‌هایی برای ورود خودروهای با پلاک مربوط به شهرها و استان‌های نارنجی و قرمز اعمال شده و برخوردهای قانونی لازم با این خودروها صورت گرفته است.

این وضعیت بیانگر این است که موجی دیگر از افزایش مبتلایان به کرونا در راه است و اگر چاره اندیشی اساسی برای مهار این ویروس به ویژه اقدام از سوی شهروندان و مسافران نشود، استان همدان درگیر شرایط نامطلوب خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =