۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۱
کد خبرنگار: 3104
کد خبر: 84273188
۰ نفر

برچسب‌ها

یک اسکله گردشگری در قشم پلمب شد

قشم- ایرنا- قائم مقام کمیته نظارت، تنظیم بازار، ارزیابی عملگرد و پاسخگویی به شکایات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: در راستای احقاق حقوق گردشگران و در پاسخ به اعتراضی جمعی از مسافران نوروزی قشم، یکی از اسکله‌های گردشگری این جزیره پلمب شد.

هرمز امیری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس گزارش‌های مردمی و بررسی میدانی کارشناسان مشخص شد با تصمیم تعاونی قایقداران، هزینه دریافتی از گردشگران نوروزی برای گشت دریایی افزایش یافته و مسافران پس از بازدید مجبور به تحمیل هزینه اضافی برای بازگشت به اسکله مبداء شده‌اند.

۳۹۳ بازدید از اماکن و اصناف قشم انجام شد

قائم مقام کمیته نظارت ستاد اجرایی سفر قشم گفت: از ۲۹ اسفندماه تاکنون از ۳۹۳ واحد صنفی و گردشگری در جزیره قشم بازرسی انجام شد که۶ واحد صنفی پلمب و سه واحد مشمول تعلیق مجوز شدند.

وی افزود: این بازرسی‌ها از ۳۰۶ واحد صنفی، ۷۲ واحد پذیرایی، ۶ مرکز تفریحی و ۹ مرکز اقامتی موقت انجام شد و مقدار ۱۳۵ کیلوگرم اقلام معدومی از آن‌ها کشف و برای ۳۵ واحد متخلف نیز اخطاریه صادر شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =