۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۴
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84273170
۰ نفر

برچسب‌ها

حماس خواستار آزادی فوری نماینده خود در عربستان شد

تهران – ایرنا – سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز سه شنبه از مقام‌های سعودی خواست تا «محمد الخضری» نماینده این جنبش در عربستان را فورا آزاد کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، حازم قاسم گفت: الخضری از بیماری‌های مزمن رنج می برد و شرایط زندان وضعیت سلامتی او را بغرنج کرده است.

وی افزود: نماینده حماس در عربستان سعودی بدون هیچ اتهام، جرم و خطایی در زندان است.

سخنگوی حماس اضافه کرد، دکتر الخضری تنها از مسأله فلسطین و مبارزات مشروع مردم فلسطین علیه رژیم اشغالگر حمایت کرده است.

قاسم در پایان ار مقام های سعودی خواست تا فورا این نماینده حماس و سایر اعضای بازداشتی این جنبش در عربستان را آزاد کنند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز پیش تر از مقام‌های سعودی خواسته بود تا «محمد الخضری» نماینده جنبش حماس در این کشور را که زندانی است، فوراً آزاد کنند.

عفو بین الملل افزوده بود: مقام های سعودی در حالی که وضع سلامتی الخضری در بازداشت رو به وخامت است وی را از دسترسی به مراقبت های بهداشتی و درمانی کافی محروم کرده اند. جان نماینده حماس در عربستان درحالی که به سرطان مبتلاست، در خطر است و باید فوراً آزاد شده و تحت مراقبت های پزشکی فوری قرار گیرد.

خانواده محمد الخضری نیز پیش‌تر خواستار آزادی او و پسرش "هانی الخضری" از زندان این کشور شده بودند.

الخضری و پسرش همراه با ده‌ها فلسطینی دیگر از ماه می سال ۲۰۱۹ به اتهام حمایت از مقاومت فلسطین به بازداشت نیروهای امنیتی عربستان درآمده‌اند.

خانواده الخضری در پیامی به ملک سلمان پادشاه عربستان خواستار مداخله او برای آزادی فوری دکتر خضری ۸۳ ساله شدند که از چندین بیماری از جمله سرطان پروستات رنج می‌برد.

«اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز چندی پیش در پیامی به شاه سعودی خواستار آزادی فوری ده‌ها زندانی فلسطینی در این کشور شد.

با این حال، عربستان تاکنون به این درخواست‌ها واکنشی نشان نداده و حاضر به آزادی بازداشت شدگان نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha