حمایت از تولید داخلی به رفع موانع پیشرفت منجر می شود

اهواز- ایرنا- عضو هیات مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری خوزستان با تاکید بر رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان گفت: حمایت از تولید داخل همواره باید مورد توجه قرار گیرد تا در این راستا رفع موانع و پشتیبانی از تولید محقق گردد.

امید فراز سه‌شنبه شب  در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها اظهارداشت: پیام شعار امسال در راستای گشایش و رونق بیشتر در فضای کسب و کار ملی است لذا موضوع حذف مقررات زائد که به صورت هوشمندانه در پیام مقام معظم رهبری آمده است در اقتصاد کشور تاثیر زیادی دارد.

وی اشتغالزایی و حل بسیاری از مشکلات کشور را از دستاوردهای حمایت از تولید داخلی برشمرد و افزود: بهبود وضعیت تولید باید اولویت همه قوا باشد و به همین منظور در گام نخست مجلس می تواند برای تحقق شعار سال بدنبال حذف قوانین زائد باشد تا صدور مجوزها و همچنین توسعه کسب و کارهای داخلی محقق گردد.

عضو هیات مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری خوزستان ادامه داد: برای تحقق شعار تولید، پشتیبانی و موانع زدایی باید تمامی نهادها و دستگاه‌ها بطور ویژه از واحدهای تولیدی حمایت کنند.

فراز خاطرنشان‌کرد: به دلیل اینکه بخش قابل توجهی از واحدهای صنعتی و تولیدی دارای بدهی بانکی هستد در این خصوص بانک‌ها نقش مهمی در تحقق شعار سال ۱۴۰۰ دارند تا از تملک این واحدها جلوگیری شود که این امر یکی از راه‌های پشتیبانی از تولید، برنامه ریزی برای فعال شدن واحدهای تولیدی محسوب می شود.

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان ایجاد شرایط لازم برای استمرار جهش تولید در سال ۱۴۰۰ را ضروری خواند و گفت:  شعار سال به‌ویژه طی سال‌های گذشته که از سوی رهبر معظم انقلاب با محوریت موضوعات اقتصادی نامگذاری می‌شود در واقع اولویت‌هایی هستند که اجرا شدن آن می‌تواند مشکلات کشور را در حوزه اقتصاد و تولید حل کند.

امید فراز با بیان اینکه با یک اراده و عزم انقلابی می‌توان در مسیر تحقق شعار سال حرکت کرد گفت: کشور نیازمند اقتصادی پویا است؛ لذا در این خصوص توجه به سرمایه عظیم بخش خصوصی و همچنین توان علمی و تخصصی جوانان و اعتماد به آنها زمینه ساز تحول بزرگ در اقتصاد و تولید کشور خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای حمایت از تولید نیاز به مدیرانی داریم که به تولید اعتقاد داشته باشند و حمایت از تولید را در عمل نشان دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =