پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: پارسال ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای رونق کسب و کارهای روستایی در این استان پرداخت شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، اکبر بهنامجو در تشریح جلسه شورای اشتغال کشور اظهارکرد: اشتغال پایدار روستایی از اولویت‌های مسئولان استان بوده و این وام ها برای تکمیل واحدهای تولیدی استان‌ها به جهت افزایش قیمت‌هایی که در سال گذشته رخ داد، در نظر گرفته شده است. 

وی با اشاره به اینکه اشتغال روستایی و ایجاد واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی با تسهیلات ارزان مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: حداقل ۱۰ سال آینده از محل دریافتی تسهیلات برای استان‌ها سهیمه تخصیص داده می‌شود.

بهنامجو بیان کرد: با ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از میزان مهاجرت کاسته شده و به سمت مهاجرت معکوس گام‌های اساسی برداشته خواهد شد.

استاندار اردبیل گفت: ۹۵ درصد تسهیلات پرداختی در استان در مسیر تعیین شده بکارگرفته شده و  اردبیل یکی از استان‌های نمونه در این رابطه بوده است و انحراف وام ها پرداخت شده بسیار کم بوده است.

بهنامجو تشریح کرد: چهار بانک عامل برای اعطای تسهیلات اشتغال روستایی تعهد دارند که با هماهنگی و پیگیری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با کمترین بروکراسی این وام‌های مصوب را در اختیار بخش سرمایه‌گذاری روستایی قرار می‌دهند.

به گفته وی ، افزایش سرانه اشتغال از ۱۵۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان که پیشنهاد استانداری اردبیل در این جلسه بود که مورد تصویب اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =