سه محموله مرغ زنده در کردستان توقیف و به قیمت مصوب توزیع شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: با تلاش،هوشیاری و احساس مسوولیت ماموران فرماندهی انتظامی استان سه محموله مرغ زنده فاقد مجوز بهداشتی قرنطینه ای در کامیاران توقیف شد.

مجتبی ورمقانی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: ارسال مرغ زنده از استان به استان‌های دیگر که به منظور کنترل بازار و جلوگیری از روند افزایشی قیمت این فرآورده پروتئینی پر مصرف ممنوع شده است.

وی  اضافه کرد:  سه محموله مرغ زنده به ظرفیت ۱۱ هزار و ۱۱۰ کیلوگرم که در حال خروج از استان بود توقیف و به دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، به یکی از کشتارگاه‌ها منتقل شد تا پس از کشتار با قیمت مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان در بازار توزیع ‌شود.

واحدهای مرغداری کردستان با ظرفیت حدود ۱۴ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۴۰۰ قطعه در دوره و حدود ۵۸ میلیون قطعه در سال با توان تولید ۱۰۰ هزار تُن گوشت مرغ در حال فعالیت است.

از صنایع مرتبط با این فعالیت، ۶ کشتارگاه صنعتی مرغ با ظرفیت ۱۶ هزار قطعه در ساعت، ۱۵ کارخانه اختصاصی خوراک طیور به ظرفیت سالیانه ۳۶۰ هزار تُن، چهار واحد ذرت خشک کنی به ظرفیت ۶۲ هزار تُن و نیز سه واحد فرآوری کود مرغی به ظرفیت ۵۰ هزار تُن در سال وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =