۹۶ بیمار بدحال کرونا در استان فارس مراقبت‌های ویژه دریافت می‌کنند

شیراز- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: ۱۲۳ بیمار جدید بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری شدند و ۹۶ بیمار بدحال کرونا مراقبت های ویژه دریافت می‌کنند.

 سید روح‌اله حسینی روز سه‌شنبه عنوان کرد: از ۶۰۲ نفر بیمار کووید بستری در بیمارستان‌ها  ۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۸۰هزار و ۳۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده است، ادامه داد: با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۸۲هزار و ۸۸۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده‌اند.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۵۵ هزار و ۴۷۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد نیز چهارهزار و ۸۱۳ بیمار مثبت شناسایی شده‌اند.

حسینی مجموع مبتلایان به ویروس کرونا را از زمان شیوع آن در فارس، ۱۸۷هزار و ۶۹۳ بیمار برشمرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام جان باختن ۱۶ تن از بیماران طی ۷۲ ساعت گذشته، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ را از ابتدای شیوع بیماری تا امروز سه‌هزار و ۳۴۸ برشمرد. 

وی همچنین افزود: ۱۷۶ هزار و ۹۷۶ نفر نیز در این بازه زمانی از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

حسینی با اعلام هشدار درباره افزایش روند موارد بستری مبتلایان کووید۱۹ در بیمارستان‌ها اظهار کرد: با توجه به تغییر وضعیت کرونا در شهرستان‌ها به سمت وضعیت پُرخطر، پیشنهاد می‌شود شهروندان از سفر، به‌ویژه به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز، پرهیز کنند و مسافران حاضر در این شهرستان‌ها نیز به منزل خود بازگردند.

او با تاکید بر اینکه روزانه می‌توان به صورت تلفنی و مجازی با خانواده در تماس بود، توصیه کرد که دورهمی‌های خانوادگی به‌صورت مجازی برگزار شود تا با قطع زنجیره انتقال این بیماری، یاریگر مدافعان سلامت باشیم.

این مقام مسوول در دانشگاه از مردم خواست نوروز را با رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی و خودداری از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی سپری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =