پیامد رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در باغ فین جبران‌ناپذیر است

کاشان - ایرنا - فرمانده انتظامی کاشان گفت: رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی هموطنان در مکان‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری کاشان به ویژه مجموعه جهانی باغ ‌فین منجر به صدمه‌های جبران‌ناپذیر و زحمت‌ مضاعف کادر درمان و مجموعه امنیتی و انتظامی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ حسین بساطی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از مجموعه جهانی باغ فین و استقرار نیروهای انتظامی در ساماندهی و برقراری نظم و امنیت عمومی در اطراف این مجموعه و محور امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگاران با تبریک سال نو گفت: نیروی انتظامی کاشان با برنامه‌ریزی کامل ماموریت‌های نوروزی خود را از ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ آغاز کرده است.

وی امنیت، سلامت و نشاط بهاری را شعار امسال نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و ادامه داد: امسال طرح‌های انتظامی ویژه‌ای برای تامین نظم و امنیت عمومی منطقه در دستور کار قرار گرفته تا پایان تعطیلات نوروزی به صورت مطلوب در خدمت همشهریان و هموطنان باشد.

به گفته وی، توصیه لازم نیروی انتظامی در ایام نوروز به همشهریان در خصوص پیشگیری سرقت از منزل  با توجه به خالی بودن آن است تا مورد دستبرد سارقین قرار نگیرد.

فرمانده نیروی انتظامی کاشان نگهداری نکردن مبالغ نقد، طلا و جواهرات در منزل خواستار شد و اضافه کرد: شهروندان وجوه ارزشمند و گرانبهای خود را به صندوق امانت‌های بانک‌ها یا افراد مورد اعتماد خود بسپارند و در خانه نگهداری نکنند تا به پیشگیری از سرقت منزل کمک شود.

سرهنگ بساطی در حوزه سرقت احشام نیز با هشدار به همشهریان نسبت تجهیز محل نگهداری آنها، اظهار داشت: در این بخش علاوه بر همکاری با پلیس از نگهبان محله و شبانه استفاده شود.

در روزهای اخیر مطلب‌هایی درخصوص رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی گردشگران نوروزی در باغ جهانی فین کاشان در رسانه‌ها منتشر شده است.

علی‌اکبر مرتضایی فرماندار ویژه کاشان چندی پیش اظهار داشت: باغ تاریخی فین کاشان پیش از شیوع ویروس کرونا رتبه نخست بازدید گردشگران در کشور را به خود اختصاص داده بود.

باغ فین کاشان یکی از باغ‌های زیبای ایرانی با شاخص‌های ویژه طراحی این سرزمین است و در شمار آثار جهانی قرار دارد.

اصفهان ۲ باغ جهانی در فهرست آثار میراث جهانی دارد، باغ چهلستون و باغ فین  با سابقه و قدمت صفوی از شمار  باغ‌های جهانی ایران هستند که ملزم به حفظ استانداردهای آثار جهانی‌ هستند  و در صورت برهم‌خوردن این استانداردها  از فهرست آثار جهانی خارج می‌شوند.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل زرد است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز گذشته گفت: روند شیوع ویروس کرونا در برخی نقاط کشور از جمله کاشان رو به افزایش است.

علیرضا رییسی افزود: در استان اصفهان روند ابتلا در شهرستان‌های خوانسار، گلپایگان و کاشان همچنان صعودی و احتمال قرمز شدن خوانسار و نارنجی شدن کاشان وجود دارد.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =