امام‌جمعه یزد: زندانیان بعد از رهایی حمایت شوند

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: زندانیان بعد از رهایی باید برای اشتغال و کار و فعالیت مفید در جامعه و کمک به خانواده خود مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری عصر سه‌شنبه در دیدار رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور افزود: باید بر حسب ضرورت نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی به خصوص در صنایع دینی و پوشاک در زندان اقدام کرد تا بعد از رهایی دارای کار باشند.

وی با اشاره به اینکه در این خصوص در یزد توسط مسوولان در زندان‌ها کارهای فرهنگی و اصلاحی خوبی صورت گرفته و ادامه دارد یادآور شد: برگزاری دوره ‌ای آموزشی نقش مهمی در ایجاد اشتغال زندانیان بعد از رهایی دارد و باید جدی گرفته شود.

امام‌جمعه یزد اظهار کرد: توجه به خانواده مددجویان و بررسی وضعیت زندگی و رسیدگی به آن از دیگر مواردی است که باید در سطح کشور توسط مسوولان در سطح زندان‌ها مورد عنایت قرار گیرد و تحقق آن یک رسالت مهم و امیدواریم به خوبی محقق شود.

ناصری یزدی به اهمیت محیط زندان و فعالیت‌های فرهنگی در کنار امور اجرایی و آموزشی اشاره و بیان کرد: اصلاح زمانی در سطح زندان صورت می‌گیرد که محور تمامی اقدامات و برای انجام آن باید همه نهادها و دستگاه‌های مسوولان را  یاری دهند.

در این دیدار رییس سازمان زندان‌های کشور گزارشی از وضعیت موجود و ضرورت همکاری نهادها و گروه‌های جهادی در تحقق اهداف به خصوص در امر آموزش و امور اصلاحی و تربیتی تاکید کرد.                     

هم‌اکنون در استان یزد سه زندان شامل زندان مرکزی و شماره ۲ در شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد.

همچنین ۲ بازداشتگاه در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیر بومی هستند، در ارتباط با مواد مخد است.

استان یزد، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =