بیش از ۱۰ هزار دُز واکسن کرونا وارد کرمانشاه شده است

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به ورود پنجمین محموله واکسن کرونا به استان گفت: با احتساب این محموله تاکنون بیش از ۱۰ هزار دُز واکسن وارد استان شده است.

دکتر ابراهیم شکیبا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در آخرین مرحله چهار هزار و ۹۰۰ دُز واکسن وارد شد که قرار است بخشی از آن به کادر درمان و بخشی هم به پاکبانان، سالمندان و جانبازان تزریق شود.

وی با بیان اینکه محموله اخیر وارد شده ساخت کشورهای هند و چین است، گفت: تاکنون در مجموع بیش از ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد استان شده است.

دکتر شکیبا ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده واکسن کرونا در استان تا پایان امسال به همه افراد واجد شرایط نظیر پرسنل و کادر درمان، سالمندان، افراد در معرض آسیب و سایر اقشار تزریق می شود.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با ابراز نگرانی از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان، گفت: متاسفانه هم آمار بیماران مثبت سرپایی و هم تعداد بیماران بستری شده در روزهای اخیر نسبت به هفته های گذشته رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک  توسط مردم باعث شده تا آمار شهرهای با وضعیت زرد استان به ۹ شهرستان برسد که آخرین انها گیلانغرب بوده است.

دکتر شکیبا همچنین از افزایش آمار مبتلایان به کرونای جهش یافته موسوم به کرونا انگیسی در استان خبر داد و تداوم این شرایط را برای هفته های آتی بسیار خطرناک توصیف کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: استفاده از ماسک متاسفانه در میان شهروندان کاهش یافته و به نظر می رسد برخی افراد دیگر حساسیتی نسبت به این ویروس و خطراتی که در کمین آنها و دیگر افراد است ندارند.

وی در پایان از شهروندان خواست برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا، همچنان با جدیت نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی اهتمام به خرج داده و از حضور در اجتماعات و دیدو بازدیدهای نوروزی خودداری کنند. 

۱۷۰ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هم اکنون ۱۷۰ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به سه‌شنبه هفته قبل ۲۷ نفر افزایش یافته است.

«مهدی محمدی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شبانه‌روز گذشته ۵۲ بیمار جدید با علایم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری و ۵۴ نفر هم پس از بهبودی ترخیص شدند.  

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: در ۲۴ساعت گذشته ۱۹ مورد بیمار مثبت بستری و ۷۴ بیمار مثبت سرپایی در سطح استان شناسایی شدند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه در شبانه روز گذشته موردی از فوت در اثر ابتلا قطعی به کرونا در استان ثبت نشده و تعداد جانباختگان همان هزار و ۵۰۴ نفر روز گذشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =