آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در مازندران به حدود ۵۰ نفر رسید

ساری - ایرنا - بر اساس گزارش روز سه‌شنبه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل آمار مبتلایان به ویروس کرونای انگلیسی در این استان به ۴۹ نفر رسید و این ویروس جهش یافته در ۶ شهرستان مازندران مشاهده شد.

به گزارش ایرنا ، کرونای انگلیسی نخستین بار ۲۴ اسفند ماه پارسال با شناسایی ۲ بیمار در قائمشهر به مازندران رسید. ۲ روز بعد هم تعداد بیماران به هفت نفر رسید. تمامی این بیماران از اعضای یک خانواده بودند که به خاطر پذیرایی از یک مهمان قزوینی ناقل ، با این ویروس جهش یافته درگیر شدند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، کرونای انگلیسی هم اکنون علاوه برقائمشهر در شهرستان های ساری ، نور ، بابلسر ، بابل و آمل هم مشدهده شده است.

کرونای انگلیسی از ۳۰ شهریور ماه در انگلیس شیوع یافت و اندکی بعد با سرعت زیادی به کشورهای دیگر رسید. این ویروس جهش‌یافته بسیار سرایت‌پذیر است و افراد با سن پایین را هم مبتلا می‌کند و تنها راه مقابله با آن رعایت دقیق پروتکل‌ها است.

بستری ۸۳ بیمار جدید کرونایی

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ، طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری و در همین مدت ۷۶ بیمار کرونایی بستری پس از بهبودی نسبی از بیمارستان های ترخیص شده اند تا درمانشان را در خانه پیگیری کنند.

🟥 دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۲۱ شهرستان استان را زیر پوشش دارد و دانشگاه علوم پزشکی بابل هم متولی امور بهداشتی و درمانی شهرستان بابل است.

همچنین طبق گزارش این دو دانشگاه هم اکنون در مجموع ۴۸۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۱۵ نفر به خاطر وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران عصر امروز سه شنبه اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه در سطح استان بستری و ۵۷ نفر از بستری شده هم مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

طبق این گزارش هم اکنون ۳۴۵ سی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۳۳ بیمار مبتلا به گونه جدید ویروس جهش یافته کرونا ( انگلیسی) بوده و ۸۴ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل هم از پذیرش جدید ۲۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های زیر مجموعه این دانشگاه طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد که در همین مدت ۱۹ بیمار هم پس از بهبودی ترخیص شدند.
طبق این گزارش ، هم اکنون مجموع بستری شدگان بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه ۱۳۷ نفر است که از این تعداد ۳۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

همچنین ۱۶ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی هم در شهرستان بابل شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =