۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۲
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84273072
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

باکو اتهامات رفتار غیر انسانی با  اسیران ارمنی را رد کرد

 باکو  -  ایرنا -  وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز سه شنبه در واکنشی به  گزارش اخیر دیده بان حقوق بشر Human Rights Watch در باره نقض کنوانسیون بین المللی ژنو، برخورد غیرانسانی با اسیران نظامی ارمنی را رد کرد .

 به گزارش ایرنا، واحد مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان طی گزارشی با اشاره به این که این کشور موازین حقوق بین المللی از جمله حقوق بشردوستانه را راعایت می کند ، گزارش Human Rights Watch در باره رفتار نامناسب با اسیران نظامی ارمنی را یک جانبه و دور از واقعیت توصیف کرد .

  در گزارش واحد مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان آمده است : با کلیه  اسیران نظامی و غیر نظامی ارمنی در جمهوری آذربایجان مطابق کنوانسیون ژنو سال ۱۹۴۹ رفتار شده و آنها هرگز متحمل اهانت و رفتار غیر انسانی نشده و کمک های پزشکی لازم را دریافت کردند .

 وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان همچنین درباره وجود اسیران نظامی ارمنی در این کشور اعلام کرد که همه این افراد بر اساس توافقنامه سه جانبه ۲۰  آبان  ماه سال گذشته  روسای جمهوری آذربایجان ، روسیه و نخست وزیر ارمنستان به  این کشور تحویل داده شدند .

  درگیری‌های نظامی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان ششم مهر ماه سال گذشته در منطقه مورد مناقشه قره باغ آغاز شد و در ۱۰ نوامبر( ۲۰ آبان ماه ) گذشته با امضای توافقنامه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان پایان یافت.

جمهوری آذربایجان موفق شد در جریان  این جنگ ۴۴ روزه هفت شهرستان و نیز چند منطقه راهبردی اشغال شده در سالهای ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ از سوی نیروهای ارمنی در قره باغ را آزاد کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha