۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 5193
کد خبر: 84273054
۱ نفر

برچسب‌ها

استاندار زنجان بر لزوم آمادگی در شرایط بحرانی تاکید کرد

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: اعضای ستاد بحران باید آمادگی لازم را برای هرگونه اقدام در شرایط بحرانی داشته و امکانات دولتی و بخش خصوصی در این زمینه هماهنگی و انسجام داشته باشند.

فتح الله حقیقی روز سه شنبه در جلسه ستاد بحران استان با قدردانی از رهبر معظم انقلاب به جهت نامگذاری امسال به عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها گفت: رهبر معظم انقلاب در شعار امسال، همه مسائل و رفع موانع را مشخص و مورد تاکید قرار داده اند که به طور مفصل نشست هایی جهت تحقق این شعار خواهیم داشت.

 وی همچنین با تاکید بر لزوم آمادگی مسوولان برای مقابله با حوادث احتمالی از جمله هشدارهای جوی، به فقر امکانات در برخی از دستگاه ها اشاره کرد و افزود: در بازدید از چند دستگاه از جمله اورژانس، آتش نشانی، راه آهن، برخی هتل و مسافرخانه ها متاسفانه کمبود امکانات ملموس بود.

وی با تاکید بر اینکه دلیل این کمبودها مشخص نیست گفت: واقعا نمی دانیم که آیا توزیع عادلانه امکانات صورت نگرفته یا مسئله دیگری عامل این کمبود ها به ویژه در حوزه مقابله با کرونا ویروس است.

 استاندار زنجان با اظهار تاسف از اینکه جاهایی که ضروری است برای شرایط بحران، امکانات بیشتری داشته باشند، اما از نظر امکانات در فقر هستند و مشکلات بسیاری هم دارند افزود: این در حالی است که در جلسات، با ارائه گزارش از امکانات موجود می‌گویند و نیز در نمایشگاه های متعدد، امکانات بسیار را در معرض نمایش می‌گذارند، اما مشاهدات عملی در بعضی از این ارگان ها و دستگاه ها، خلاف آن است.

 حقیقی در ادامه با ارائه راهکارها و دستورات لازم در جهت رفع مشکلات حوزه مدیریت بحران، خواستار هماهنگی و همکاری همه اعضا شد.

 وی از مدیریت بحران استان خواست تا اهتمام ویژه در خصوص خرید امکانات لازم برای برخی از دستگاه ها و ارگانها به ویژه در حوزه مقابله با کرونا به خرج دهد.  

 حقیقی همچنین بر استفاده از ظرفیت سپاه و ارتش و امکانات سایر ارگان ها، برگزاری جلسه و هماهنگی های لازم  تاکید کرد.

استاندار زنجان یادآورشد: فرمانداران و بخشداران هم با برآورد امکانات و رصد نیازها در حل و فصل مشکلات موجود تلاش کنند.

کرونا، نیاز و سختی معیشت مردم را افزایش داد

 حقیقی با تاکید بر اینکه در یک سال گذشته کرونا معیشت مردم را با سختی مواجه کرده است افزود: نمونه های آن در پایان سال گذشته هم به وضوح قابل مشاهده بود.

وی افزایش تقاضا برای گوشت مرغ در روزهای پایانی سال قبل نسبت به سالهای ماقبل آن را از دلایل این وضعیت خواند و اظهار داشت: در ۱۰ روز پایانی سال، حداقل ۳ و نیم برابر نیاز استان گوشت مرغ توزیع کردیم.

حقیقی خاطرنشان کرد: در منطقه ای از زنجان اگر روزی ۲۰۰ کیلوگرم در هر مغازه مرغ توزیع می‌شد، روز آخر در هر مغازه یک تن مرغ عرضه شد تا بین مردم توزیع شود ولی باز هم شدت تقاضا برای مرغ کاهش پیدا نکرد که این نشان از نیاز مردم و سختی معیشت آنان بود.

وی گفت : باید از همه امکانات برای مبارزه با آفت کشاورزی استفاده کنیم تا اثرات آن در امور معیشتی مردم ملموس شود.

استاندار زنجان یادآورشد: فرمانداران نباید منتظر اعلام نیاز و درخواست کشاورزان باشند بلکه با نیروهای ویژه نیاز آنها را رصد و در تامین آنها کوشا باشند.

حقیقی با اشاره به شعار سال افزود: فراموش نکنیم که اگر رهبر معظم انقلاب فرمودند که باید موانع رفع شود و از تولید پشتیبانی‌های لازم به عمل آید،  تامین نیاز بخش کشاورزی هم یکی از همین موارد حمایت از تولید است.

 وی با بیان اینکه موضوع تولیدکه نباید فقط به کارخانه ها کشیده شود بلکه باید در سایر حوزه ها از جمله کشاورزی هم اهتمام ویژه به خرج دهیم گفت: جهاد کشاورزی هم باید به صورت ویژه و عملیاتی وارد عمل شوند.

 حقیقی از  مسئولان ذیربط، صدا و سیما و خبرنگاران خواست تا هشدارهای لازم را به موقع به اطلاع مردم برسانند.

مدیر کل هواشناسی استان زنجان، نیز در این جلسه با بیان اینکه بررسی های تخصصی با توجه به الگوهایی که در دسترس داریم بارش های خیلی شدید را نشان نمی دهد گفت: ولی چون ماهیت بارش ها رگباری است و علاوه بر آن وزش بادهای شدید را هم داریم، باید آمادگی های لازم در این خصوص را داشته باشیم.

 رحمانیان با اشاره به اینکه سامانه دوم هم از ۱۱ فروردین منطقه ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افزود: اگرچه میزان بارش ها و وزش باد مانند موج اول نخواهد بود، ولی چنانچه نیاز به هشدار باشد، حتما هشدارهای لازم صادر می‌شود.

 وی میانگین بارش نرمال فروردین ماه امسال در استان زنجان را ۲/۵۰ میلی‌متر، اردیبهشت ماه را بیش از حد نرمال و برابر با  ۹/۴۷ میلی‌متر و خرداد را   ۸/۱۲ میلی‌متر، اعلام کرد و گفت:  درتیرماه  فقط بخش کوچکی از غرب استان بیش از نرمال بوده و بارش استان در تیرماه ۷ میلی‌متر است.

  مدیر کل هواشناسی استان زنجان، به دمای پیش‌بینی شده برای کل استان در چهار ماه آینده هم اشاره کرد و افزود: کل استان برای فروردین ماه افزایش یک تا ۲ درجه ای دما را تجربه می‌کند و میانگین دما در بلند مدت در استان، برای فروردین ماه  ۸.۴ درجه، اردیبهشت ماه  ۱۳.۳ درجه،  خرداد ماه ۱۸.۵ و دمای نرمال تیرماه برای کل استان هم ۲۲.۶ درجه  سلسیوس پیش‌بینی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =