نماینده مجلس : بروکراسی اداری مانع بزرگ تولید است

تبریز-ایرنا- نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بروکراسی اداری و قوانین دست و پاگیر از جمله موانع مهم و بزرگ تولید در کشور است.

 حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، تولید را نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی ایران خواند و با تاکید بر حمایت همه جانبه از تولید داخلی بوده و رفع موانع آن، افزود: با برداشته شدن موانع تولید و رونق در این بخش مهم اقتصادی، اشتغال شکوفا شده و کاهش بیکاری را در کشور شاهد خواهیم بود که در کنار این آثار مثبت، وابستگی به خارج نیز به تدریج از بین می رود.

وی بروکراسی اداری را از موانع تاریخی تولید در ایران بیان و اضافه کرد: تولید کننده به‌جای تمرکز بر افزایش ظرفیت تولید، به این فکر است که چگونه از پیچ ‌و خم بروکراسی‌های اداری رهایی یابد و این مساله مانع اصلی بر سر راه تولید و البته رونق اقتصادی کشور است.

میرتاج الدینی اظهار داشت: البته دستگاه‌های ذی‌ربط موضوع تولید در کشور همواره حامی تولید بوده‌اند، اما باید ارگان‌ها و سازمان‌های دیگر نیز در این رابطه هماهنگ باشند.

وی نام‌ گذاری‌های سال های اخیر از سوی مقام رهبری در حوزه تولید را بسیار مهم و راهگشا توصیف کرد و ادامه داد: در شرایط سخت اقتصادی کشور و در شرایط سخت اقتصادی موجود، تنها نسخه‌ای که رهبری بر آن تاکیده کرده‌اند، موضوع تولید است و زمانی می‌توانیم بر مسائل اشتغال، معیشت، مقابله با تحریم ها فائق آییم که به‌ دنبال تحقق عملی تولید و الزامات آن باشیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تبدیل تهدید تحریم‌ها به عنوان یکی از موانع تولید به فرصت، به موضوع خود تحریمی‌های داخلی اشاره کرد و گفت: یکی از خودتحریمی‌ها در سال گذشته مربوط به باقی ماندن میلیون‌ها تن کالا در انبار گمرکات بود که برخی بخشنامه‌ها مانع وارد شدن این مواد اولیه به کشور شد و در نتیجه آن آسیب دیدن اقتصاد را شاهد بودیم.

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور همواره در کنار دولت بوده است، اضافه کرد: پرسشی که در این زمینه مطرح است، این است که مگر در جریان بررسی لایحه بودجه امسال ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی حذف یا افزایش داده شد که شاهد چنین وضعیتی در بازار هستیم.

میرتاج الدینی اظهار داشت: در راستای همراهی با دولت، پیشنهاد ۸ هزار میلیارد دلاری دولت برای تخصیص به کالاهای اساسی بدون کمترین تغییری از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب شد تا فشار اقتصادی مضاعف بر مردم وارد نشود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =