مبارزه با علف های هرز در مزارع کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه با اشاره به آغاز رشد علف های هرز در مزارع گندم و جو با مساعد بودن شرایط آب و هوایی و ریزش نزولات آسمانی، گفت: تاکنون به منظور کنترل شیمیایی آنها در مزارع مذکور در سطح ۲۱هزار هکتار با علف های هرز مبارزه شده است.

" ابراهیم‌دارایی" روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مزارع کلزا نیز تاکنون ۵۵۰ هکتار با شته مومی و ۳۵۰هکتار بر علیه علف های هرز باریک برگ مبارزه انجام گرفته است.

وی اظهار داشت: تمام سطوح کشت گندم و جو در این شهرستان تحت نظر شبکه های بازدید و مراقبت بوده و انتظار می رود در صورت تداوم بارندگی ها سالی پر محصول برای کشاورزان باشد.

دارایی رعایت بهداشت مزرعه، کنترل زراعی و مکانیکی را از دیگر روش های مهم کنترل عوامل خسارت زا در مزارع گندم و جو برشمرد و افزود: کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی دهستان های تابعه در ایام تعطیل و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به برگزاری کلاس های آموزشی ترویجی، نظارت و حضور در مزرعه، توصیه های فنی لازم را در خصوص علف کش ها، نوع و زمان مصرف و نیز روش های مختلف مبارزه غیر شیمیایی را به کشاورزان آموزش می دهند.

وی متذکر شد کشاورزان باید از فرصت های اندک موجود به منظور مبارزه با علف های هرز در مزارع خود حداکثر استفاده را ببرند.

شهرستان کرمانشاه ۳۱۱ هزار هکتار اراضی زراعی دارد که ۶۶ هزار و ۴۵۲ هکتار آن آبی است. 

استان کرمانشاه ۹۹۵ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، باغی و دامی در این استان تولید می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =