آمار فوتی های کرونا در قم پس از ۴ روز بار دیگر صفر شد

قم – ایرنا – دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کووید۱۹ در این استان گفت: آمار فوتی های کرونا در قم پس از ثبت هفت فوتی در ۴ روز بار دیگر صفر شد.

به گزارش عصر سه‌شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت و گویی، افزود: در ۲۴ ساعت منتهی به سوم فروردین ماه جاری ۳۵ بیمار با علائم کرونا در مراکز درمانی قم پذیرش شد.

وی با بیان اینکه در این مدت ۳۲ بیمار جدید در مراکز قم بستری شدند، گفت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲بیمار با بهبود از مراکز درمانی قم ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: هم اکنون ۱۴۸ بیمار در بیمارستان ها و مراکز درمانی قم بستری هستند که از این تعداد ۱۱ بیمار بدحال هستند.

وضعیت کرونایی قم از بیست و پنجم اسفندماه از آبی به زرد تغییر رنگ داد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =