قم پیشتاز اجرای طرح ملی مسکن در کشور است

قم – ایرنا – مدیرکل امور فنی استاندای قم، با بیان اینکه این استان اولین استانی کشور است که کلنگ طرح اقدام ملی مسکن را زده است گفت: هم اکنون این طرح دارای پیشرفت فیزیکی زیادی است.

مرتضی رحمان نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر اینکه طرح اقدام ملی مسکن در این استان با سرعت بالایی همراه است، افزود: قم در حوزه تایید متقاضیان، واریز وجه و تامین زمین در طرح اقدام ملی جز استان‌های پیشتاز و پیشرو به شمار می آید.

وی ادامه داد: هم اکنون مراحل ساخت سه مجتمع زیتون ۶، ۷ و ۸ در منطقه پردیسان قم آغاز شده است و مراحل آماده سازی زمین های این طرح نیز توسط ماشین آلات سنگین در حال انجام است.

مدیرکل امور فنی استاندای قم، افزود: احداث ۱۸۰ واحد مسکونی با زیربنای ۱۰ هزار و ۹۵۳ مترمربع در قالب طرح زیتون۶ توسط بنیاد مسکن با سرعت قابل قبول در حال انجام است.

وی افزود: مجتمع زیتون هفت با ۴۸ واحد در مرحله سقف سوم و مجموعه زیتون ۹ نیز در مرحله سقف ششم است.

مدیرکل امور فنی استاندای قم، ادامه داد: اگر چه زمان تحویل پروژه های طرح اقدام ملی مسکن از شروع تا اتمام حدود ۲ سال زمان پیش بینی شده است ولی تلاش می شود تا اولین مجتمع این طرح تا پایان دولت دوازدهم تحویل متقاضیان شود.

وی با اشاره به تخصیص ۵۶۰ هکتار زمین برای اجرای طرح ملی اقدام مسکن در این استان گفت: با آماده سازی و تخصیص این زمین ها دیگر هیچ قمی در شهرک امیرکبیر اراک اسکان داده نمی‌شود

رحمان نیا، ادامه داد: عملیات اجرای طرح ملی اقدام مسکن به صورت شبانه روز ادامه دارد و ادامه این روند بستگی به همکاری متقاضیان برای واریز مبالغ تعیین شده طرح است.

وی در ادامه با اشاره به تکمیل و بهره برداری از طرح مسکن مهر در این استان گفت: ۴۶ هزار و ۳۳۰ واحد مسکن مهر در این استان افتتاح و تحویل متقاضیان آن شده است و با این اقدام پایان طرح ملی مسکن در استان اعلام شد.

مدیرکل امور فنی استاندای قم، اظهار داشت: محوطه سازی ها و مسائل عمرانی طرح مسکن مهر در قم حل شده است و هم اکنون مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

مجموع سهم مسکن‌های پیش‌بینی شده استان قم در برنامه جامع مسکن کشور ۱۳ هزار و ۲۰۰ واحد است که ۱۰ هزار و ۶۰۰ واحد در اراضی ملی، ۲ هزار و ۲۰۰ واحد در بافت‌های فرسوده و ۴۰۰ واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت احداث می‌شود.

در فاز اول طرح اقدام ملی چهار هزار و ۴۰۰ متقاضی نام نویسی کردند که ۲ هزار و ۵۰۰ واحد آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پنج پروژه زیتون ۶ الی ۱۰، محله ۱۰ (اراضی ۱۷ هکتاری) و اراضی ۲۲ هکتاری مرکز محلات پردیسان ساخته می‌شود.

کلنگ یک‌هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی اقدام ملی فاز اول نیز توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در روز سه‌شنبه ۱۲ اسفندماه در این استان به زمین زده شد. این واحدها در اراضی ۲۷ هکتاری واقع در ابتدای بلوار دانشگاه پردیسان قم احداث می شوند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =