پنجره واحد خدمات کسب و کار  در استان بوشهر راه‌اندازی شد

بوشهر- ایرنا- پنجره واحد خدمات کسب و کارهای استانی با هدف سرعت بخشی در صدور مجوزهای کسب و کارها روز سه شنبه در ارتباطی ویدئو کنفرانس به دستور رئیس جمهوری در بوشهر راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، رسول زارعی روز سه شنبه در این آئین به رسانه‌ها اعلام کرد: با راه اندازی پنجره واحد خدمات کسب و کارهای استانی (سامانه الکترونیک صدور مجوزهای سرمایه گذاری)، ۲ فرایند واگذاری اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی مستثنیات در این قالب انجام می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین قرار است استعلام موضوع ماده ۲۴ قانون معادن نیز از طریق سامانه الکترونیک صدور مجوزهای سرمایه گذاری انجام شود.

زارعی هدف از راه‌اندازی پنجره واحد خدمات کسب و کارهای استانی را روان سازی صدور مجوزها، بهبود فضای کسب و کار،ارائه خدمات ویژه به جامعه هدف، پیاده‌سازی دولت الکترونیک، بهره‌مندی از فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور ارائه خدمات عمومی و تخصصی دولت به مردم عنوان کرد.

وی اضافه کرد: با راه اندازی سامانه‌های الکترونیک صدور مجوزها و مدت زمان انجام فرایند واگذاری زمین به صورت میانگین از هشت ماه به کمتر از ۷۰ روز، درخواست‌ها در اداره کل منابع طبیعی از ۶۸ روز به چهار روز و زمان رسیدگی به پرونده‌ها در بخش واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران در اداره کل امور اراضی نیز از ۲۲ روز به ۲ روز کاهش یافته است.

زارعی گفت: میانگین ارائه خدمات لازم به سرمایه گذاران در بستر سامانه پنجره واحد صدور مجوزها از ۲۴۰ به ۷۳ روز و مدت زمان پاسخگویی به استعلام‌ها در عرصه سرمایه‌گذاری نیز به یک تا ۱۰ روز کاهش یافته است
.وی با بیان اینکه ۱۵ اداره کل و سازمان با سامانه الکترونیکی پنجره واحد صدور مجوزها در استان بوشهر همکاری می‌کنند گفت: در این راستا ۱۴۰ اداره در شهرستان‌های استان بوشهر و ۱۶۰ کاربر مشارکت می‌کنند.

وی با اشاره به موفقیت سامانه پنجره واحد صدور مجوزها در استان بوشهر گفت: رئیس جمهوری از حمایت وزیر اقتصاد و دارایی و جدیت و حمایت استاندار بوشهر از واحد خدمات پنجره واحد کسب و کارهای استانی قدردانی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =