پلیس قم: از استقرار در بستر رودخانه ها و مناطق پر خطر خودداری شود

قم – ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی قم، گفت: مردم از حضور در فضاهای سبز و مناطق آبگیر در بستر رودخانه‌ها و مناطق پر خطر خودداری کنند.

به گزارش عصر سه‌شنبه  روابط عمومی پلیس قم، سرهنگ " غلامعباس بلفکه" در گفت و گویی افزود: با توجه به فرا رسیدن تعطیلات پایان سال و ایام نوروز و حضور مردم در فضاهای سبزو مناطق آبگیر رود خانه ای و همچنین بارش باران های بهاری ممکن است اتفاقات ناگواری رخ دهد که کام شهروندان را تلخ کند.

وی با اشاره به تجربیات سال های گذشته و وقوع سیلاب های بهاری در برخی از مناطق کشور و قم ادامه داد: بر اثر این حوادث متاسفانه در سال های گذشته برخی از مردم دچار آسب دیدگی و حتی عزیزان خودرا از دست داده اند، به همین دلیل لازم است بسیاری از نکات ایمنی از سوی شهروندان به صورت جدی رعایت شود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: در صورت حضور در مناطق آبگیر از استقرار در بستر رودخانه ها و مناطق پر خطر پرهیز کرده و مراقب وقوع سیلاب های بهاری باشید.

سارق کیف قاپ حرفه ای در قم دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان قم با اعلام خبر دستگیری سارق کیف قاپ حرفه ای در قم گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت کیف قاپی توسط یک نفر راکب موتورسیکلت رسیدگی به موضوع و شناسایی و دستگیری وی در دستور کار پلیس استان قرار گرفت و با کنترل و پایش محیط پیرامونی محل های سرقت و مسیرهای تردد احتمالی سارق، مشخصات وی و موتورسیکلتش به دست آمد.

سردار"سیدمحمود میرفیضی"اظهار داشت: متهم دارای ۴ فقره پیشینه کیفری و معتاد به مصرف مواد مخدر بوده و با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت با سر و صورت پوشیده، وسایل همراه عابرین پیاده را به شیوه قاپ زنی سرقت و اموال مسروقه را در منزل پدر خانم خود پنهان می کرده است.

 فرمانده انتظامی استان  ادامه داد: کارآگاهان با هماهنگی مقام قضائی به مخفیگاه متهم وارد شده و با دستگیری وی، از محل دستگیری بازرسی کردند که تعدادی کیف زنانه ، گوشی تلفن همراه کشف و موتور سیکلت وی به عنوان وسیله ارتکاب جرم توقیف شد.

 وی تصریح کرد: متهم در تحقیقات تخصصی لب به اعتراف گشود و به چندین فقره سرقت از از عابرین پیاده به شیوه کیف قاپی اعتراف کرد که مالکان اموال مکشوفه شناسایی و با هماهنگی قضایی، اموال به ایشان تحویل شد.

سردار میرفیضی ابراز داشت: متهم به همراه پرونده تکمیلی به مرجع قضایئی معرفی و با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.

کشف۵۲ راس گوسفند قاچاق در قم

فرمانده انتظامی شهرستان قم نیز با اشاره به کشف ۵۲ راس گوسفند قاچاق و دستگیری۳ متهم در این رابطه گفت: مأموران کلانتری ۲۷ قم با همکاری عوامل پلیس آگاهی استان،تعداد۵۲راس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز کشف کردند.

 سرهنگ "مرادحسین جعفریان" با بیان اینکه ارزش این محموله یک میلیارد و۵۰۰میلیون ریال برآورد شده، تصریح کرد: متخلفان با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شدند.

وی خاطر نشان کرد: جابجایی و نقل و انتقال این گونه احشام بدون مجوز بهداشتی می تواند سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازد از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به قاچاق را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =