استاندار همدان: موانع پیش روی تولید بررسی و رفع می‌شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با هدف بررسی مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی این استان به زودی تشکیل و راهکارهای محوری برای برداشتن این موانع و افزایش سرمایه گذاری ارائه می‌شود.

سید سعید شاهرخی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به رهنمودهای عالمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال ۱۴۰۰ و نامگذاری امسال با عنوان"تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" افزود: همانگونه که از قبل برنامه ریزی شده بر اساس شعارهای سال که رهبر معظم انقلاب تعیین کردند اولویت استان همدان توجه به معیشت، حمایت از تولید و ایجاد فرصت شغلی برای جوانان است.

وی افزود: با توجه به اهمیت این عناوین به طور حتم امسال تلاش مضاعفی برای برداشتن موانع بر سر راه اشتغال و تولید صورت می گیرد و در ابتدای سالجاری برنامه ریزی لازم برای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به منظور تسهیل در امور سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی فراهم می شود.

استاندار همدان ادامه داد: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان برداشتن موانع از سر راه تولید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز برای بررسی موانع سر راه واحدهای تولیدی کارهای لازم را انجام می دهد.

شاهرخی بیان کرد: در این نشست مسئولان و فعالان بخش خصوصی حضور دارند و با بیان مشکلات می توانند در تدوین راهکارهای لازم برای رفع موانع پیش روی تولید و تولید کننده ها کمک کنند.

وی اظهار داشت: فعالیت های مختلفی در حوزه های صنعت، معدن و کشاورزی همدان در حال اجرا است تا به اهداف ترسیم شده در سند توسعه همدان که امسال سال پایانی آن است دست یابیم.

شاهرخی گفت: همچنین بخش گردشگری از فرصت ها و مزیت های جدی استان به شمار می رود که امید می رود با دفع کرونا این حوزه بیش از گذشته فعال شود.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری سال گذشته در بخش های مختلف این استان صورت گرفت که حاصل آن ایجاد ۲۵ هزار فرصت شغلی جدید در این استان بوده است.

شاهرخی افزود: با وجود سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد شده تا رسیدن به نقطه مطلوب و رفع مشکل بیکاری فاصله زیادی است هر چند همدان با نرخ بیکاری ۷.۳ درصد جزو استان های مطلوب در کشور به شمار می رود.

وی ادامه داد: با این اوصاف همچنان نرخ بیکاری ۷.۳ درصد رقم قابل توجهی است که باید با اجرای سند راهبردی استان و ایجاد ۲۵ هزار شغل در سال ۱۴۰۰ همچنین فراهم کردن زمینه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نرخ بیکاری را کاهش داد. 

استاندار همدان از مدیران دستگاه های اجرایی خواست با رعایت مقررات و حفظ حقوق بیت المال، موانع سر راه تولید کننده را بردارند هر چند همدان در این زمینه فعالیت هایی را از گذشته انجام داده است.

شاهرخی افزود: هم اینک در کمتر از یک روز مجوزهای لازم برای موافقت اصولی در استان ارائه می شود همچنین برای انجام سایر استعلام ها و کارهای اداری، ستاد سرمایه گذاری یاریگر و در کنار فعالان اقتصادی هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع به طور کامل محقق شود.

ایشان افزودند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =