۱۰۰ میلیارد تومان در ماه جاری به راه‌آهن اردبیل پرداخت می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: بزودی ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به راه‌آهن اردبیل - میانه از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت می‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا ، اکبر بهنامجو در حاشیه دیدار با نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: در این دیدار در خصوص اعتبارات استان بویژه اعتبارات راه‌آهن اردبیل - میانه بحث و گفت و گو شد و رئیس سازمان برنامه و بودجه نسبت به تامین اعتبار راه‌آهن در سال جاری نیز قول مساعد داد.

وی بیان کرد: در این دیدار مقرر شد برنامه زمان‌بندی و مبالغ مورد نیاز به تفکیک ماه برای راه‌آهن در استان مشخص و برای پرداخت به سازمان و برنامه و بودجه اعلام شود.

استاندار اردبیل اظهارکرد: در فروردین ماه ۱۰۰ میلیارد تومان به راه‌آهن اردبیل - میانه پرداخت شده و برای ماه‌های بعدی نیز بر اساس نیاز پروژه اعتبارات لازم پرداخت خواهد شد.

بهنامجو با قدردانی از رئیس سازمان برنامه و بودجه در تامین اعتبارات جاری تمام دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل تصریح کرد: با تامین اعتبار انجام شده تمامی معوقات اضافه کار و مانده رفاهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا پایان سال پرداخت و رضایت کارمندان کسب شد.

وی همچنین از همکاری امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه در پیگیری و همچنین تخصیص بموقع این اعتبار از سوی خزانه قدردانی کرد.

عملیات اجرایی راه‌آهن میانه - اردبیل به طول تقریبی ۱۷۵ کیلومتر در سال ۸۴ شروع شده و عملیات آن پس از سال‌ها توقف در دولت تدبیر و امید آغاز شد.

مرتفع‌ترین پل ریلی کشور به ارتفاع ۸۱ متر در مسیر آرپاچایی در این پروژه در حال احداث است و علاوه بر آن در طول مسیر ۲۷ کیلومتر تونل و هفت کیلومتر گالری نیز بازگشایی شده و در حال اجراست.

در طرح راه‌آهن اردبیل - میانه ۶۲ دستگاه تونل به طول ۲۳ هزار و ۸۱۰ متر، چهار کیلومتر پل دره‌ای بزرگ، سه کیلومتر پل آبرو و ۱۰ دستگاه گالری به طول چهار کیلومتر اجرا می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =