۱۲۰ میلیارد ریال به راه خلخال - منجیل اختصاص یافت

اردبیل _ ایرنا _ نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: در واپسین روزهای پایانی سال گذشته ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه عملیات اجرایی پروژه راه اصلی خلخال - منجیل از سوی سازمان برنامه و بودجه اختصاص یافت.

سیدغنی نظری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار صرف اجرای ادامه عملیات اجرایی پروژه در حال ساخت خلخال - منجیل در قطعه "کلور درام" خواهد شد.

وی با بیان اینکه از خردادماه ۱۳۹۹ تاکنون ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار به این پروژه حیاتی شهرستان خلخال اختصاص یافته است، اظهارکرد: افزایش زمان اجرای پروژه‌های عمرانی بدلیل نوسان قیمت کالاها و خدمات در کشور هزینه‌های اجرایی را بمراتب افزایش می‌دهد و برای افزایش اعتبارات راه‌سازی خلخال و تخصیص و جذب بموقع آنها تلاش خواهیم کرد.

وی گفت: با تزریق هزار میلیارد ریال اعتبار جدید به پروژه راه‌سازی خلخال - منجیل عملیات اجرایی قطعه اول و دوم این راه آغاز می‌شود.

وی افزود: این اعتبار از محل فاینانس بانک مسکن تامین شده و با تزریق آن قطعات ۱ و ۲ این پروژه راه‌سازی بزرگ جنوب استان اردبیل در حدفاصل روستای درو تا قشلاق دیز اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: با پرداخت کامل مطالبات پیمانکار مجری قطعه ۳ و ۴ پروژه راه اصلی خلخال - منجیل و افزایش ماشین‌آلات راه‌سازی از سوی این پیمانکار در مسیر اجرای طرح راه‌سازی عملیات اجرایی پروژه شتاب گرفته و با توجه به وضعیت و شرایط جوی مساعد منطقه و محل اجرا قطعات زیرساخت پروژه فعال است.

وی از راه در حال ساخت خلخال به منجیل به عنوان یکی از محورهای ارتباطی مهم جنوب استان اردبیل یاد کرد که در آینده با تکمیل و بهره‌برداری از این راه اصلی ایمن و فاقد گردنه برفگیر تحول بزرگی در رونق گردشگری ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جاده خلخال - منجیل یکی از پروژه‌های حیاتی استان اردبیل است که با تکمیل آن مسافت فعلی اردبیل - تهران ۸۵ کیلومتر کمتر خواهد شد.

نظری همچنین با اشاره به تحمیل هزینه‌های سنگین از جانب شیوع ویروس کرونا بر بدنه اقتصادی کشور بیان کرد: انتظار از مردم مراقبت برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ است.

وی تنها راهکار مطمئن برای پیشگیری از گستره این بیماری و کاهش هزینه‌های درمانی ناشی از آن را رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و عمل به توصیه دست‌اندرکاران ستاد مقابله با کرونا ذکرکرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =