افتتاح آزمایشگاه ویروس‌شناسی تکمیل امکانات پدافند غیرعامل در سمنان است

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: افتتاح و فعالیت دومین آزمایشگاه تخصصی ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی استان به نوعی تکمیل امکانات پدافند غیرعامل است.

به گزارش ایرنا، حبیب الله خجسته پور روز سه شنبه در آیین افتتاح دومین آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان در مجتمع آموزشی، پژوهشی و بهداشتی تدین سمنان افزود: اسفند ۱۳۹۸ و با شروع همه‌گیری ویروس کرونا، نبود آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان سمنان یکی از چالش ها در بحث مقابله با این بیماری بود.

خجسته پور ادامه داد: در ابتدای امر آزمایش های کرونا، برای تشخیص به تهران ارسال می‌شد که تشخیص بیماری در این فرآیند زمان‌بر بود.

وی بیان کرد: در همان دوران و با ابتکار و خلاقیت جهادی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان، آزمایشگاه اول تشخیص کرونا در استان در این دانشگاه افتتاح شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تاکید کرد: با راه‌اندازی اولین آزمایشگاه، بسیاری از این مشکلات در حوزه تشخیص کرونا برطرف شد.

وی یادآور شد: از نظر پدافند غیرعامل، نیاز است تا همیشه امکانات و تجهیزات ما آماده و به روز باشند تا در صورت مواجه مجدد با از این نوع بیماری، بتوان در همان روزهای نخستین آن را مدیریت کرد. 

وی گفت: امروز با افتتاح دومین آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی، دومین آزمایشگاه ویروس کرونا می‌تواند برای سایر ویروس ها نیز مورد استفاده و کاربرد قرار بگیرد.

خجسته پور بیان کرد: امروز به نمایندگی از جامعه سلامت، خدمت کارکنان در این آزمایشگاه رسیدیم تا ضمن افتتاح این مجموعه، به مناسبت سال نو و تلاش‌هایشان، عرض تبریک و خداقوت داشته باشیم.

این آزمایشگاه دومین آزمایشگاه کووید۱۹ در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان است و در زمینی با زیربنای ۸۰۰ مترمربع بنا شده است. 

 هزینه بهسازی و تجهیز آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی ۳۰ میلیارد یال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =