۷۰ درصد نقاط حادثه‌خیز کشور ایمن‌سازی شد

همدان- ایرنا- رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: ۷۰ درصد نقاط حادثه خیز دارای اولویت نخست با نصب روشنایی، جدا کننده، تابلو و تعریض و دیگر برنامه های عمرانی سال گذشته ایمن سازی شده است.

داریوش امانی روز سه‌شنبه در حاشیه نشست شورای معاونان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بر اساس پروتکل تدوین شده بین سازمان راهداری و پلیس راه ، مسیرها و نقاط حادثه خیز دارای اولویت نخست شناسایی شدند.

وی اضافه کرد: بر این مبنا ۲۵۰  اولویت اول شناسایی شد که ۷۰ درصد آن معادل ۲۰۰ نقطه سال گذشته ایمن سازی شد و ایمن سازی ۵۰ نقطه دیگر امسال در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور افزود: علاوه بر این ۳۲۰ نقطه دارای اولویت ۲ از نظر حادثه خیزی شناسایی شده که بخش زیادی از آنها ایمن سازی شدند تا شاهد کاهش سوانح رانندگی در جاده های برون شهری باشیم.

امانی گفت: طبق گزارش ارائه شده توسط راهداری همدان ۱۳ نقطه حادثه خیز استان همدان برطرف شده و ۱۰ مورد دیگر در سال جاری ایمن سازی می شود همچنین ایمن سازی پنج تقاطع و زیر گذر در دستور کار راهداری این استان است.

وی اظهار داشت: ارزش راه های کشور ۹۰۰ هزار میلیارد تومان است که بر اساس شاخص جهانی باید چهار تا ۶ درصد اعتبار هزینه شده برای ساخت هر کیلومتر راه برای نگهداری آن پیش بینی شود.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اضافه کرد: با در نظر گرفتن این شاخص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای نگهداری راه ها نیاز است که هم اینک پنج هزار میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =