مالکان ۱۴۵۰ واحد مسکن روستایی لارستان تسهیلات کم بهره دریافت کردند

لارستان- ایرنا- مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان استان فارس گفت: یک هزار و ۴۵۰ واحد مسکن روستایی در این شهرستان سال گذشته(۹۹) تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره کمتر از پنج درصد دریافت کردند.

امیر برومند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نهاد سال ۹۹ افزون بر ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات و کمک بلاعوض به متقاضیان و افراد محروم و خانواده های نیازند و فاقد مسکن مناسب پرداخت کرد.

وی تصریح کرد: مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال آن تسهیلات کم بهره و همچنین ۲۰۰ میلیارد ریال نیز در قالب کمک بلاعوض بوده  که به ۸۵۰ نفر از واجدان شرایط در سطح روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت پرداخت شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلب اسلامی شهرستان لارستان گفت: این میزان کمک بلاعوض از مبلغ پنج تا ۳۰ میلیون تومانی به متقاضیان و افراد نیازمند و محروم پرداخت شده است.

مدیر بنیاد مسکن لارستان بیان کرد:  همچنین این نهاد سال گذشته به  ۳۴۰ نفر از واجدان شرایط و افرد محروم وام های ۵۰۰ و۳۰۰ میلیون ریال در قالب کمک  های بلاعوض پرداخت کرد.

وی یادآور شد: پرداخت تسهیلات ‌وکمک بلاعوض به ۱۰۰ نفر از اقشار کم درآمد و خانوار های دارای دو معلول زیرپوشش بهزیستی نیز از دیگر اقدامات بنیاد مسکن لارستان برای تامین سر پناه مقاوم به متقاضیان این شهرستان بوده است. 

وی ادامه داد: حمایت از محرومان و افراد نیازمند و خانواده های فاقد مسکن و سرپناه مناسب در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر لارستان در سال ۱۴۰۰ نیز با جدیت و قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

مدیربنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان لارستان بیان کرد: همچنین این نهاد در سال ۹۹ افزون بر ۱۴۰ میلیارد ریال کمک‌های بلاعوض به ۵۸۴ متقاضی از خانواده‌های محروم و اقشار کم درآمد، ایتام و طلاب پرداخت کرده است.

برومند افزود: در مدت یاد شده نیز، ۸۰۶ قطعه زمین به جوانان، افراد نیازمند و فاقد مسکن در روستاهای این شهرستان واگذار و ۳۰ هکتار از زمین‌های ملی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تملک شده است.

وی تصریح کرد: صدور بیش از ۵۰۰ جلد سند روستایی به ویژه در بخش‌های جویم و بیرم، اجرای طرح‌های بهسازی روستایی شامل تک لبه، کانیو، زیرسازی و دیوارحائل برای ۹روستا با صرف اعتباری بیش از ۱۰میلیارد ریال، عملیات لبه گذاری‌، محوطه سازی، اجرای سنگ فرش و پارک محله ای برای سه روستای کریشکی، گاوبست و چغان با اعتباری افزون بر۱۲ میلیارد ریال و همچنین بازنگری طرح هادی در۱۱ روستای لارستان از دیگر فعالیت‌ها و اقدام‌های مهم این نهاد در سال ۹۹ بوده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر  لار در ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز مرکز استان فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =