کشف بیش از ۳ هزار میلیارد انواع کالای قاچاق و احتکاری

تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه نوروزی پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ میلیاردی ریالی انواع کالای قاچاق، احتکار و زمین خواری خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس سردار "محمدرضا مقیمی"  از کشف بیش از سه هزار میلیاردی انواع کالای قاچاق، احتکار و زمین خواری در دومین روز سال توسط پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.

فرمانده قرارگاه نوروزی پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در ادامه طرح تشدید مبارزه با جرایم اقتصادی، قاچاق و احتکار با انجام اقدامات اطلاعاتی به صورت نامحسوس در دومین روز سال جدید موفق به کشف اقلام قابل ملاحظه ای در سطح کشور شدند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از انبارها و مراکز خارج از توزیع اقلام قاچاق شامل: دارو و اقلام پزشکی، لوازم خانگی، لوازم بهداشتی، ارزاق عمومی، نهاده های دامی، سوخت، ارز و طلا ، احشام و... موفق به کشف بیش از سه هزار میلیارد ریال کالای احتکا و قاچاق شدند.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: همکاران من در پلیس امنیت اقتصادی در حوزه قاچاق کالا بیش از سه هزار ششصد میلیارد ریال، در حوزه احتکار کالا بیش از ۴۰ میلیارد ریال و در حوزه زمین خواری بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال، کشف کردند.

سردار مقیمی با اشاره به اینکه در این خصوص ۴۰۲ نفر متهم دستگیر، ۱۳۳ دستگاه خودرو توقیف و در مجموع ۴۰۰ مورد پرونده تشکیل شده است اعلام داشت: برابر نظر کارشناسان مجموع ارزش ریالی کشفیات را بیش از "سه هزارو ۸۰۰ میلیارد ریال" برآورد کردند که پرونده های متشکله برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده قرارگاه نوروزی پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان ضمن اعلام آمادگی صدرصدی پلیس امنیت اقتصادی ناجا در مقابله و مبارزه جدی و بی امان این پلیس با انواع جرایم اقتصادی از هموطنان خواست در صورت آگاهی و مشاهده هرگونه فعالیت اقتصادی غیرمجاز و غیر قانونی از سوی افراد سود جو و متخلف را از طریق فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =