رییس راهداری کشور: گردنه اسداباد ایمن می‌شود

همدان- ایرنا- رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: اعتبار مورد نیاز برای ایمن سازی گردنه اسداباد با نصب حفاظ میانی تامین می شود.

به گزارش ایرنا، داریوش امانی روز سه شنبه در سفر به همدان و بازدید از وضعیت گردنه سخت گذر اسدآباد بیان کرد: راهداری همدان اقدام به تنظیم و انعقاد تفاهم نامه ای با استان کند تا با بهره گیری از ظرفیت استان شاهد شتاب بخشی به روند اجرای طرح ها باشیم.

وی تاکید کرد: هر گونه کوتاهی در اجرای این طرح با توجه به تامین اعتبار مورد نیاز از سوی سازمان راهداری کشور پذیرفتنی نیست و باید با اجرای سریع حفاظ میانی از بروز سوانح ناگوار از جمله برخورد رخ به رخ خودروها در این گردنه جلوگیری کرد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها نیز باید در دستور کار راهداری استان ها قرار بگیرد بر این اساس ساختمان راهداری باید به محل تردد مدیران استانی و شهرستانی تبدیل شود تا از ماهیت فعالیت این سازمان، ظرفیت ها، حجم کار، مسئولیت ها، مشکلات و کاستی ها مطلع شوند.

امانی اظهار داشت: استقبال استاندار همدان از انعقاد تفاهم نامه بین استانداری و سازمان راهداری و حضور بدون دعوت معاون عمرانی بر سر طرح های راهداری نشان از توجه مسئول ارشد این استان به ایمنی راه ها بوده که شایسته قدردانی است.

وی خواستار نشست با تشکل های صنفی و استفاده از این ظرفیت شد و گفت: مجتمع های بین راهی نباید بدون ضابطه و به افراد بدون توان کافی واگذار شود بلکه باید به بزرگترین و قوی ترین سرمایه گذاران محول کرد تا شاهد زخمی شدن جاده ها با اجرای طرح های نامناسب و غیراستاندارد نباشیم.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اظهار داشت: هم اینک شاهد ساخت مجتمع های بین راهی در اتوبان تهران - قم و اتوبان قزوین یا مجتمع هایی با مقیاس کوچک، شکیل و مناسب در حوزه دلیجان - میمه هستیم که به علت ساخت مناسب و استاندارد آبرو به شهر داده است.

امانی، خواستار توجه به ورودی شهرها با منظر آرایی و زیباسازی آن با همکاری شهرداری‌ها شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =