۲ کرونایی در کاشان جان ‌باختند

کاشان - ایرنا - مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: یک مرد ۷۸ ساله و یک  زن ۸۱ ساله کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در مرکزهای درمانی این شهرستان جان باختند.

به گزارش ایرنا، مریم امیدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اکنون در مجموع ۶۷ بیمار حاد تنفسی در مرکزهای درمانی منطقه کاشان بستری هستند که از این تعداد، ۵۶ بیمار در کاشان و ۱۱ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی شمار موارد بستری بیماران کویید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی کاشان و آران و بیدگل را ۹ نفر اعلام و اضافه کرد: هفت نفر از بیماران در کاشان و ۲ نفر در آران و بیدگل بستری شدند.

به گفته وی، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان کاشان بستری شدند که هشت نفر آنان از کاشان، ۲ نفر از آران و بیدگل و یک نفر از  توابع این شهرستان هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شمار مورد جدید آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۶۰ مورد جدید به ۱۵ هزار و ۱۰۷ نفر رسید.

امیدی افزود: از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۴۴ هزار و ۷۵۴ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند و هشت هزار و ۹۸۶ بیمار حاد تنفسی نیز از بیمارستان‌های این منطقه ترخیص شدند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل زرد است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز گذشته گفت: روند شیوع ویروس کرونا در برخی نقاط کشور از جمله کاشان رو به افزایش است.

علیرضا رییسی افزود: در استان اصفهان روند ابتلا در شهرستان‌های خوانسار، گلپایگان و کاشان همچنان صعودی و احتمال قرمز شدن خوانسار و نارنجی شدن کاشان وجود دارد.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =