۱۲ تیم نظارتی وضعیت تاسیسات گردشگری کردستان را رصد می‌کنند

سنندج‌ - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان گفت: در ایام تعطیلات نوروز امسال، ۱۲ تیم نظارتی وضعیت تاسیسات گردشگری استان را رصد می‌کنند.

 یعقوب گویلیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور نظارت بر عملکرد و خدمات‌دهی مناسب تاسیسات گردشگری استان به مسافران نوروزی،  ۲۴ نفر از همکاران این اداره‌کل در قالب ۱۲ تیم، کار نظارت را انجام خواهند داد.

وی با بیان اینکه در سه روز گذشته بیش از ۳۴۱ مورد بازدید نظارتی در استان انجام شده است، افزود: نظارت بر عملکرد تاسیسات مجاز و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این اماکن در دستور کار این تیم‌های نظارتی قرار دارد.

گویلیان با تاکید بر اینکه، اقامت صرفا در اماکن دارای مجوز از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی مجاز است، اضافه کرد: هرگونه اقامت در مدارس، پارک‌ها، چادر و سایر اماکن غیر مجاز ممنوع است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان ادامه داد: تیم نظارت در سطح استان با بازدیدهای شبانه‌روزی با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی با فعالیت اماکن غیرمجاز برخورد خواهند کرد.

وی یادآور شد: با همکاری شهرداری‌های سطح استان از اقامت و برپایی چادر توسط مسافران در پارک‌ها و سایر اماکن عمومی شهرها ممانعت به عمل خواهد آمد.

استان کردستان از ۳۲ هتل، ۲ هتل آپارتمان، ۲۴ مهمانپذیر و ۱۹ اقامتگاه بومگردی برخوردار است. این استان دارای یک هزار و ۵۲۰ اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول، قنات و مکان های طبیعی است که ۸۷۸ اثر ثبت شده استان در فهرست آثار ملی شامل شامل ۷۷۳ اثر غیر منقول (شامل آثار تاریخی، تپه، محوطه و بنا)، ۲۰ مورد میراث طبیعی، ۶۲ مورد میراث معنوی و ۲۳ مورد میراث منقول و است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =