تحقق شعار سال نیازمند پشتیبانی از تولید داخلی در عمل است

نوشهر - ایرنا - امام جمعه نوشهر با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبری با عنوان سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" گفت: تحقق شعار سال نیازمند پشتیبانی از تولید داخلی در عمل است.

حجت‌الاسلام محمود مشایخ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نامگذاری سال ۱۴۰۰ ‌به نام تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها در ادامه مسیر شعارهای یک دهه اخیر در مدیریت جهادی، رونق تولید و حمایت از کالای داخلی می باشد.

وی ادامه داد: سال گذشته تا حدودی اجرای شعار "جهش تولید" در برخی از بخش ها با موفقیت همراه بود و برای تکمیل این حرکت نیازمند حمایت بیش از پیش از تولیدات داخلی با رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولیدات ایرانی هستیم.

مشایخ گفت : در این راستا مسئولان و مردم با اولویت قرار دادن خریدکالای ایرانی نقش مهمی در پشتیبانی از تولیدات داخلی ایفا خواهند کرد هرچند می طلبد که تولیدکنندگان نیز با تولید کالاهای بادوام، با کیفیت و ارزان تر موجب افزایش گرایش به تولیدات داخلی را رقم بزنند.

امام جمعه نوشهر با اشاره به لزوم تلاش همه جانبه برای تحقق شعار سال ، افزود : مجلس با اصلاح و یا حذف قوانین دست و پاگیر علاوه بر بهبود روند بانکی و مالیاتی، تولیدکنندگان را نسبت به تولید گسترده و پیوسته مصمم کند.

وی اظهار داشت: مسئولان اجرایی نیز با اولویت دهی به حمایت از تولید داخلی و ترقیب سرمایه گذاران بخش خصوصی و همچنین کاهش مراحل اداری با تشکیل کارگروه ها و کمیته های تخصصی بویژه در زمینه حمایت از حوزه صنایع و معادن و کشاورزی گام های اساسی بردارد.

مشایخ  ابراز امیدواری کرد با همت مضاعف مردم و مسئولان و استفاده از امکانات و ظرفیت‌ها، شعار امسال به خوبی محقق شودد و فرصت های بی‌بدیلی در مسیر توسعه پیش‌روی کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به شرایط تحریم و مقاومت چندین ساله کشور ، افزود: باید از ظرفیت نخبگان علمی و صنعتی در پیشبرد و تحقق اهداف شعار سال بهترین بهره را برد و همچنین راهکارها و بسته‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاری، رونق و توسعه اقتصادی مشخص و تدوین شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =