۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 1392
کد خبر: 84272843
۰ نفر

برچسب‌ها

کاشت بیش از ۳۵۰ هزار بوته گل فصلی بهاره در شهر عجب شیر

مراغه - ایرنا - شهردار عجب‌شیر از کاشت ۳۵۰ هزار بوته انواع گل جهت زیباسازی شهر خبر داد و اظهار داشت: جهت صرفه جویی در هزینه های شهرداری و برای نخستین بار، این گل ها در گلخانه شهرداری تولید شده و در طول سال در سطح شهر کاشت می‌شود.

رضا رحمت‌اللهی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کاشت گل در سطح شهر ادامه خواهد داشت، افزود: علاوه بر گل‌کاری، رنگ‌آمیزی جدول ها و بلوارها، ساماندهی مبلمان شهری، روشنایی و ترمیم وسایل بازی بوستان‌ها نیز از دیگر اقدامات واحد فضای سبز این شهر است.

وی بیان کرد: رنگ آمیزی نمادها و مبلمان شهری، پاکسازی و زیباسازی شهری، حذف زوائد و پیرایش شهر، شست‌و شو و پاکسازی اساسی معابر و محورهای اصلی و پرتردد، واکاری و کاشت نهال نیز از جمله دیگر فعالیت‌های انجام شده برای آراستگی سیمای شهری است.

شهردار عجب شیر با بیان اینکه ۱۳۸ نفر در مجموعه این شهرداری مشغول ارایه خدمات به شهروندان هستند، گفت: ۸۰ درصد از بودجه این شهرداری صرف هزینه‌های جاری و پرداخت حقوق، بیمه و مالیات کارکنان می‌شود.

شهردار عجب‌شیر افزود:  برای سال آینده ۲۸ میلیارد تومان بودجه مصوب شده که این رقم در مقایسه با سال قبل ۷ میلیارد تومان افزایش دارد.

وی به اقدامات و طرح های این شهرداری در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: آسفالت خیابان ها و میدان های شهر و همچنین رنگ آمیزی جدول ها در راستای زیباسازی شهر انجام شده است.

رحمت الهی با اشاره به اینکه در زمان تحویل شهرداری  این شهرداری بیش از  ۷ میلیارد تومان بدهی داشت افزود:با همکاری و همیاری تک تک کارکنان این شهرداری تمامی این بدهیات پرداخت شده است.

وی  از انجام ۲۵۰ مصالحه بین همشهریان و شهرداری در ۲ سال اخیر که موجب توسعه شهر شده خبرداد و افزود: چهار باب سرویس بهداشتی در مناطق مختلف شهر عجب شیر در حال احداث بوده که در آینده نزدیک مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین یک باب سرویس بهداشتی در بلوار شهدا نیز احداث خواهد شد.

رحمت اللهی همچنین از ایجاد بازار روز در شهرستان خبر داد و گفت: ۸۰درصد طرح بازار روز تا کنون با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی که در مرحله صدور پروانه می باشد ایجاد خواهد شد.

شهردار عجب شیر همچنین به اقدامات پیشگیرانه کرونا در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این راستا، ضدعفونی و گند زدایی امکان عمومی وسرویس های بهداشتی، جایگاه های سوخت، پارک ها و سطح شهر با همکاری شبکه بهداشت و درمان و شورای اسلامی شهر در حال انجام است و برای ان منظور ۱۰۰میلیون تومان از اعتبارات شهرداری هزینه خواهد شد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ که مقارن با اعیاد مبارک شعبانیه است ، با استعانت از درگاه خداوند قادر و متعال و ارواح پاک و مطهر شهیدان همیشه سرافرازمان و بهره گیری از منویات مقام معظم رهبری و حرکت در مسیر تحقّق اهداف نام گذاری امسال (تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها)، همه تلاش های خویش را با استفاده از روحیه جهادی برای ارتقاء سطح رضایتمندی مردم  و خدمت صادقانه به کار می گیریم تا دستاوردهای بسیار بزرگی نصیب شهر و شهروندان فهیم و فرهنگی عجب شیر شود .

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =