۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84272840
۰ نفر

برچسب‌ها

گرد و غبار و وزش باد شدید در انتظار لرستانی‌ها

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: گرد و غبار و وزش باد شدید پدیده‌های قابل انتظار برای استان در هفته جاری است.

به گزارش ایرنا بهروز مرادپور روز سه‌شنبه به رسانه ها اعلام کرد: از امروز وزش باد شدید لحظه ای و خیزش گرد و غبار در منطقه پیش بینی می شود و تا پایان هفته جاری در استان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: در این راستا احتمال بروز گرد و غبار با شدت و ضعف در نقاط مختلف استان، وزش باد شدید (سرعت متوسط ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت) و باد شدید موقت با سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت در همه نقاط استان وجود دارد.

مرادپور ادامه داد: کاهش دید افقی، آلودگی و کاهش کیفیت هوا، خسارت به سازه های سبک، گلخانه ها و احتمال شکستن درختان از مخاطرات قابل انتظار در استان است.

وی توصیه کرد: هم استانی ها به ویژه کودکان، سالخوردگان و بیماران تنفسی از تردد غیرضروری در فضای باز به جهت بروز پدیده گرد و خاک پرهیز کنند و  تمهیدات لازم به ویژه در بخش کشاورزی به جهت وزش باد شدید در نظر گرفته شود.

مرادپور گفت: طی این مدت به دلیل بالا بودن شاخص های ناپایداری در اغلب نقاط، برخی ساعات بروز بارش هایی به صورت رگباری و پراکنده گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =