حمل غیر استاندارد زباله سلامت ساکنان چهارباغ را تهدید می کند

کرج - ایرنا - سرپرست فرمانداری چهارباغ اعلام کرد که انتقال غیر استاندارد زباله ها و جاری شدن شیرآبه پسماندها در جاده فرودگاه پیام - حلقه دره، افزون بر مشکل حاد زیست محیطی، سلامت ساکنان چهارباغ را تهدید می کند.

 قدرت الله شمیرانی روز سه شنبه  در بازدید از محل دفن زباله های استان البرز در منطقه حلقه شهرستان چهارباغ افزود: وضعیت نا مطلوب زیست محیطی سبب گلایه و انتقاد ساکنان چهارباغ شده که انتظار می رود مسوولان شهرداری کرج و سایر شهرداری ها نسبت به به مدیریت انتقال زباله ها اقدام مناسب به عمل آورند.

سرپرست فرمانداری چهارباغ بیان داشت : جاری شدن شیرابه پسماند از کامیون های حمل زباله سبب انتشار بوی نا مطبوع و مشکلات حاد زیست محیطی در اطراف جاده فرودگاه پیام - چهارباغ شده است.

وی در جمع‌ ساکنان  مناطق علوی و حاشیه جاده حلقه دره گفت: پیگیری های لازم برای رفع این معضل زیست محیطی در حال انجام بوده ضمن آنکه استاندار البرز در این زمینه  دستور لازم صادر کرده است.

شمیرانی بیان داشت :  مکاتبات لازم برای رفع این معضل به ویژه در بحث عقب نشینی فرودگاه پیام از محدوده قانونی شهرستان چهارباغ و تعریض محور فرودگاه پیام - چهار باغ" درحال انجام است.
سرپرست فرمانداری شهرستان چهارباغ افزود: جاری شدن شیرابه زباله از کامیون های غیر استاندارد علاوه بر آلودگی محیط زیست ، موجب خطر آفرین شدن این محور نیز شده است.
شمیرانی خطاب به ساکنان این منطقه گفت: پیگیری های قانونی را تا رفع کامل این مشکل حاد که جسم ، روح و روان مردم را نشانه گرفته انجام خواهد داد.
وی اظهار کرد: از انصاف به دور است مردم چهار باغ که در انباشت این زباله ها نقشی ندارند از بوی بد و آلودگی آن رنج ببرند.
درجریان بازدید سرپرست فرمانداری چهارباغ‌ از منطقه حلقه دره، معاون فرمانداری و بخشدارمرکزی این شهرستان نیز حضور داشتند.
چهارباغ با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به تازگی از شهرستان ساوجبلاغ استان البرز منفک و به شهرستان ارتقا یافته است.

روزانه بیش از یک هزارو۵۰۰ زباله شهرهای استان البرز از جمله کلانشهر کرج به حلقه دره انتقال می یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =