امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۹۰ حادثه‌دیده

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از ۲۵ اسفند سال گذشته تاکنون ۳۵ مورد حادثه در استان به وقوع پیوسته که در این زمینه ۹۰ حادثه‌دیده از خدمات امدادی این جمعیت برخوردار شدند.

محمدرضا رضایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع این حوادث، ۳۱ مورد جاده‌ای، سه مورد شهری و یک مورد در مناطق کوهستانی رخ داده است.

وی بیان کرد: برای امدادرسانی به حادثه دیدگان، ۱۱۸ نفر در قالب ۴۸ تیم امدادی با بکارگیری ۱۵ دستگاه خودرو امدادی و ۲۷ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند همچنین ۲ مورد عملیات فنی رهاسازی انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به غربالگری مسافران در پایانه مرزی ماهیرود سربیشه اظهار داشت: تاکنون ۱۳۷ نفر بابت ویروس کرونا غربالگری شدند که خوشبختانه مورد مثبتی از بیماری مشاهده نشده است.

وی از آماده باش ۲۴ پایگاه امداد و نجات بین شهری در ایام نوروز خبر داد و گفت: ۴۲ دستگاه خودروی امدادی، ۷۰ خودروی پشتیبان و یک فروند بالگرد در این ایام آماده امدادرسانی به حادثه‌دیدگان است.

وی با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال ۴۰۰ نجاتگر ارائه خدمت می‌کنند افزود: این نیروها در قالب ۳۰ تیم عملیاتی شامل تیم‌های مستقر در پایگاههای سطح استان، امداد هوایی، واکنش سریع، آنست و ارتباطات مشغول به ارائه خدمات امدادی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =