روند صعودی بیماران بستری کووید. ۱۹ در استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - روند صعودی بیماران بستری کووید. ۱۹ استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته نیز ادامه یافت و کرونایی‌های تحت مراقبت در بیمارستان‌ها از ۱۵۶ نفر به ۱۶۴ نفر افزایش یافت.

دکتر شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز سه‌شنبه به ایرنا گفت: تعداد مبتلایان بستری کرونا  در این استان با بستری ۲۷ نفر در شبانه‌روز گذشته  به ۱۶۴ نفر رسید که ۵۱ نفر از آنها در بخش‌های ویژه تحت مراقبت هستند.

به گفته وی ، در این مدت ۱۸ بیمار با بهبودی نسبی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

حبیب زاده با بیان اینکه یک فرد مبتلای کرونا نیز در ۲۴ ساعت گذشته جان باخته است، افزود: مجموع  فوتی‌های کرونا در استان اردبیل تاکنون یک هزار و ۴۳۷ نفر بوده است.

به گفته وی، هم‌اکنون کل استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در وضعیت آبی قرار دارد ولی چهار شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین‌شهر و پارس‌آباد از سه هفته پیش در وضعیت زرد قرار دارند.

دکتر حبیب‌زاده بیان کرد: هشت شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی نیز در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اضافه کرد: وضعیت این استان در زمینه شیوع کرونا همچنان شکننده بوده و شیوع موج چهارم کرونا  با توجه به سفرهای گسترده نوروزی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم محتمل است.

او بیان کرد: با توجه به شرایط جدید و مشاهده ۱۲ مورد ابتلای اهالی این استان به نوع جهش یافته ویروس کرونا موسوم به کرونای انگلیسی، همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار ضروری است.

به گزارش ایرنا، سه ماه پیش تعداد فوتی‌های کووید.۱۹ در استان اردبیل در رکودی کم‌سابقه به ۲۲ نفر فوتی در یک شبانه‌روز رسیده بود ولی طی سه ماه گذشته ۱۰ بار فوتی‌های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =