۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84272702
۰ نفر

برچسب‌ها

ناپایداری های جوی تا پنجشنبه در ایلام ادامه دارد

ایلام - ایرنا - کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: ناپایداری های جوی بهاری تا روز پنجشنبه در نقاط مختلف استان ادامه دارد.

ساسان رستمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ریزموج بارشی که از بامداد روز سه شنبه وارد آسمان استان ایلام شده تا اوایل روز پنجشنبه در استان فعال است.

وی افزود: بارش ها به صورت نقطه ای و مقطعی در این مدت فعالیت دارد که امکان تقویت نقطه ای آن دور از ذهن نیست.

رستمی یادآور شد: بارش های این سامانه قوی نیست و هرچند تمام نواحی استان را در برمی گیرد اما بارش ها در نیمه شمالی استان به نسبت سایر نقاط بیشتر است و باتوجه به احتمال تقویت شدن نقطه ای ریزش ها، ایجاد آبگرفتگی موقتی معابر دور از ذهن نیست.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از پدیده های قالب جوی در این بازه زمانی وزش باد نسبتا شدید تا شدید است که سرعت وزش باد بین ۴۵ تا ۷۵ کیلومتر در ساعت برآورد شده است که در پاره ای از زمان احتمال وزش لحظه ای باد تا ۹۰ کیلومتر هم وجود دارد.

وی ادامه داد: باتوجه به وزش باد شدید به ویژه در روز چهارشنبه احتمال ایجاد گرد و غبار در منطقه به خصوص نوار مرزی وجود دارد.

رستمی همچنین سرعت وزش باد می تواند به سرشاخه درختان، تابلوها و سایر تاسیسات سبک آسیب وارد کند.

وی از گردشگران نوروزی، دامداران، عشایر کوچرو، ورزشکان و عامه مردم خواست: از اتراق یا نزدیک شدن به حاشیه رودخانه  ها، مسیل ها و صعود به ارتفاعات به علت مه گرفتگی و خطر بروز رعد و برق و صاعقه خودداری کنند و باتوجه به مه گرفتگی و لغزندگی جاده ها رانندگان نیز با احتیاط حرکت کنند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای سال جاری آبی (اول مهرماه هرسال تا پایان شهریورماه سال بعد) بیشترین بارش نزولات جوی متعلق به شهرستان آبدانان با ۵۰۹ میلیمتر و کمترین ریزش هم مربوط به شهرستان مهران با ۲۰۳ میلیمتر ثبت شده است.

میزان بارش‌های ایلام هم ۳۳۳ میلیمتر گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =