بیش از ۳۳ هزار مسافر ورودی به کشور غربالگری شدند

تهران- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر کشور از غربالگری بیش از ۳۳ هزار مسافر ورودی در مرزهای رسمی کشور در ۱۳ روز گذشته خبر داد و گفت: نزدیک به ۴ هزار تست pcr و بیش از ۷۷۰۰ تست فوری از مسافر نوروزی انجام شد که از این تعداد ۳۰ نفر مشکوک به کرونا به قرنطینه منتقل شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کریم همتی در تشریح جزئیات اجرای طرح مشارکت در مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی کشور به منظور مدیریت و کنترل بیماری کرونا گفت: با نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور از مرزهای رسمی در ۱۶ استان و ۳۳ مرز زمینی، هوایی و دریایی بر عهده هلال احمر قرار گرفته و این طرح از روز ۲۰ اسفند ۹۹ در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از ۳۳ مرز رسمی، ۲۳ مرز فعال بوده و نیروهای هلال احمر در این مرزها مستقر هستند، افزود: با تلاش امدادگران هلال احمر از آغاز اجرای طرح تا ساعت ۸ صبح امروز، سوم فروردین‌ماه، ۳۳ هزار و ۷۸۵ مسافر ورودی به کشور مورد پایش و غربالگری، تست کرونا و آزمایش PCR قرار گرفته‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در این مدت از ۷۷۳۱ مسافر، تست فوری گرفته شده و ۳۹۵۸ مورد تست PCR نیز انجام شده است، افزود: از این تعداد ۳۰ نفر که مشکوک به بیماری کرونا بودند، قرنطینه شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha