نماینده سابق مجلس: همه دلسوزان نظام به صحنه انتخابات ورود کنند

جیرفت - ایرنا - نماینده سابق مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: همه دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی به صحنه انتخابات ورود کنند تا شاهد مشارکت چشمگیر مردم در عرصه انتخابات باشیم.

یحیی کمالی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک سال نو، با بیان اینکه تمام دنیا چشم به انتخابات ایران دوخته اند، اظهار داشت: امروز حفظ نظام از اوجب واجبات است لذا همه دلسوزان و افرادی که دچار دلخوری شده اند برای حفظ این واجب در انتخابات ورود کنند.

وی یکی از موارد حفظ نظام را حفظ اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و تحقق این مهم را با مشارکت بیشتر مردم در انتخابات و ایجاد دموکراسی دانست.

این نماینده مجلس ادامه داد: افراد تاثیر گذار با اعلام فراخوان به مردم زمینه مشارکت بیشتر مردم را در انتخابات پیش رو فراهم کنند.

کمالی پور اظهار داشت: امیدواریم با حضور پررنگ مردم در انتخابات شاهد سوء استفاده دشمنان خارجی و ایادی آن ها در داخل کشور نباشیم.

وی با بیان اینکه انتخابات یک رکن از ارکان شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی است، این رکن را جمهوریت دانست و بر فراهم کردن زمینه مشارکت بیشتر مردم در این زمینه تاکید کرد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بر مبنای جمهوریت شکل گرفت و جمهوریت یکی از پایه های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 نماینده سابق مجلس مشروعیت بخشی به عملکرد نظام در حوزه دموکراسی را شامل حضور مردم در انتخابات و سایر صحنه های دیگر که نظام به آن نیاز دارد، عنوان کرد.

وی با بیان اینکه فراز و نشیب های زیادی را در چهار دهه انقلاب اسلامی پشت سر گذاشتیم، گفت: همواره در این مدت با مشکلات و موانع زیادی روبرو بودیم ولی مردم با حضور خود در صحنه های مختلف این موانع و توطئه های دشمن را خنثی کردند.

نائب رییس سابق کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایط فعلی متاسفانه عملکرد بعضی حوزه ها سبب تغییر نگاه مردم شده لذا واکاوی اساسی نسبت به مراکز تاثیر گذار برای اعتماد سازی مردم در شرایط فعلی ضروری است.

وی افزود: هر چه ظرفیت مشارکت بیشتر مردم در انتخابات فراهم شود، زمینه مقبولیت و اعتبار نظام بیشتر می شود.

کمالی پور ادامه داد: ما سعی می کنیم تا زمینه مشارکت بیشتر مردم را فراهم کنیم تا شاهد اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم. 

وی گفت: همه کسانیکه در حضور مردم پای صندوق های رای نقشی دارند و نقش خود را به خوبی ایفا نکردند، باید اصلاح ساختاری نسبت به خود داشته باشند.

نماینده دوره دهم حوزه انتخابیهٔ جیرفت و عنبرآباد در استان کرمان ادامه داد: با این اصلاح دغدغه مردم برطرف شده و شاهد حضور چشمگیر مردم در عرصه انتخابات خواهیم بود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =