امام‌جمعه شیراز: شعار سال، گویای عمق نگاه مقام معظم رهبری است

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز انتخاب شعار "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" را از سوی مقام معظم رهبری برای سال ۱۴۰۰، نشانه دریافت ارزش‌های انسانی و اسلامی دانست که عمیقا به واسطه نگاه رهبر فرزانه انقلاب در حال تزریق به جامعه است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام  روز چهارشنبه  در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: اگر پای شعاری که می‌دهیم، نایستیم و به اندازه کافی آن را پیگیری نکنیم، به نتیجه نمی‌رسیم.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه رهبری از آنچه در قالب شعار سال گذشته با عنوان "جهش تولید" رخ داد، رضایت کافی نداشته‌اند، ابراز کرد: از همین رو، ایشان باری دیگر بر محور تقویت تولید و جهش تولید پایداری کرده‌اند و افزون بر آن، دو مساله را که باید از ناحیه مدیران جامعه درباره آن اقدام شود، مد نظر قرار دادند.

آیت‌الله دژکام عنوان کرد: یکی از مسائل مدنظر رهبری در شعار سال ۱۴۰۰ پشتیبانی از تولیدکنندگان است. متاسفانه شاهد آن هستیم که تولیدکنندگان در مقام سرمایه‌گذاری و ایجاد محیط‌های تولیدی با بروکراسی عجیب اداری مواجه‌اند که دست و پای همه را می‌بندد؛ بنابراین دولت و  مجموعه‌های مدیریتی همچون کمیته رفع موانع تولید که زیر نظر دستگاه قضایی فعالیت می‌کند نیز باید به این مسائل به‌صورتی جدی‌تر بپردازد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه رهبری مسائل مربوط به حوزه تولید را در طول سال رصد می‌کنند، اظهار کرد: ایشان دوباره نقاط آسیب این حرکت را شناسایی کرده‌اند بر رفع آن‌ها در سال جدید تاکید کرده‌اند.

وی افزود: نکته نویدبخش در پیام رهبری این است که با تحقق شعار سال به حل مساله خود خواهیم پرداخت و بنابر نظر ایشان با اتکا به توانایی‌ها و پتانسیل‌های موجود در کشور می‌توانیم جزو ۱۲ اقتصاد برتر عالم باشیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه این موضوع تنها با جدیت مدیران و مسوولان و همراهی ملت محقق خواهد شد، گفت: با امید به اینکه اقدامات مثبتی درراستای شعار سال صورت گیرد در آستانه سال ۱۴۰۴ که چشم‌انداز نظام در آن سال تعیین شده است، به اهداف تعیین‌شده در چشم‌انداز به‌خوبی خواهیم رسید.

آیت‌الله دژکام بر این نکته نیز تاکید کرد که فارس در حوزه‌های مختلف اقتصادی از توانایی‌های بسیاری بهره‌مند است اما از آن استفاده مطلوب نمی‌شود.

نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: فارس بیشترین منابع گاز و نفت را دارد و ضروری است که وزارت نفت نیز متوجه این موضوع بشود که در زمینه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اقداماتی مناسب در این استان صورت گیرد؛ اما تاکنون کار بزرگی در این باره انجام نشده است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس افزود: در پیام نوروزی خود نیز از مدیران استانی این موضوع را درخواست و یادآوری کرده‌ام و امیدوارم همگی در این مسیر حرکت کنیم تا به نقطه مناسبی برسیم.

امام جمعه شیراز همچنین جایگاه فارس را در حوزه کشاورزی مناسب توصیف کرد و عنوان داشت: فارس درباب کشاورزی به همین شیوه سنتی، جزو استان‌های اول کشور است و بیش از یک‌میلیون ۲۰۰هزار هکتار زمین دایر کشاورزی دارد که اگر بتوانیم به آن‌ها را با آبیاری تحت فشار آبرسانی کنیم، می‌توانیم مساله کمبود آب را به این واسطه جبران کنیم.

آیت‌الله دژکام ادامه داد: از سوی دیگر، به‌کارگیری تکنولوژی‌های مناسب در کشت و کار نه تنها نیازهای استان و کشور را برطرف خواهد کرد بلکه در حوزه صادراتی نیز برجسته خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس بر ضرورت اقدام عملی در حوزه تکنولوژی‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی نیز تاکید کرد و عنوان داشت: در حوزه‌های یادشده باید در استان حرکت بزرگی صورت گیرد و ما نیز تاکنون به ثمر رسیدن این اقدامات را از مسوولان استان پیگیر بوده‌ایم و در ادامه نیز پیگیری‌ها را ادامه خواهیم داد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی، سال ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند و فرمودند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملا محقق شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =