شتاب در توسعه ناوگان و زیرساخت‌های ریلی در سال ۱۴۰۰

تهران - ایرنا- وزیر راه و شهرسازی از تلاش برای توسعه ناوگان ریلی در سال ۱۴۰۰ و فراهم شدن امکان جابجایی ۱۰۰ میلیون تن بار در سال از طریق شبکه ریلی خبر داد و گفت: مسیرهای راه‌آهن به چشمه‌های بار متصل می‌شوند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی»  از برنامه‌های این وزارتخانه برای شتاب در توسعه ناوگان و زیرساخت‌های ریلی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود:‌ امسال چشمه‌های بار از طریق راه‌آهن بیش از گذشته به شبکه ریلی سراسری متصل خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اکنون بخش ریلی کشور در مسیر تحول قرار گرفته و استقبال از سرمایه‌گذاری در این بخش، روز به افزایش است و این مسیر در سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.

به گفته اسلامی؛  اکنون شرکت‌های ریلی جدید مایل هستند در بخش حمل و نقل ریلی وروده کرده و در این عرصه فعال شوند که تقاضای این شرکت ها از مرز ۲۰ هزار واگن نیز عبور کرده است.

وی افزود: بنا داریم در سال جدید توسعه ناوگان و توسعه زیرساخت‌های ریلی همچنان پرشتاب ادامه یابد و خیلی زودتر از تصور، حجم جابجایی بار با راه‌آهن به ۱۰۰ میلیون تن در سال برسد.

اسلامی، اتصال راه‌آهن به چشمه‌های بار را یکی از ضرورت‌ها و اهداف وزارت راه و شهرسازی در سال جدید دانست و افزود: با این اقدام می‌توانیم ایمنی،  ارزانی و تسهیل در حمل‌ونقل راه آهن که لازمه آن، گسترش حمل‌ونقل ریلی است را بیش از بیش فراهم کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =