هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع پدیده گردوغبار هشدار نارنجی صادر کرد

اهواز - ایرنا - اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع پدیده گردو غبار از اواسط روز چهارشنبه تا اواخر روز پنجشنبه هفته جاری در بیشتر مناطق استان، هشدار نارنجی صادر کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی خوزستان، وزش باد متوسط تا شدید و تندباد لحظه‌ای در بیشتر نقاط استان و برخاستن گرد و غبار محلی در ساعاتی از روز چهارشنبه در مناطق جنوب، جنوب غرب، مرکزی و غرب استان، و در مناطق جنوبی و مرکزی استان در روز پنجشنبه پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این گزارش با وقوع این پدیده شاهد کاهش دید افقی و افزایش غلظت آلاینده‌ها، احتمال اختلال در سفرهای برون شهری، بروز خسارت به تاسیسات سبک شهری و روستایی، آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، پاره شدن و سقوط تابلوها و بنرهای تبلیغاتی و اجسام از ارتفاع به ویژه در کارگاه‌های ساختمانی و شکستن درختان وجود دارد.

بنابراین گزارش همچنین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری خلیج فارس مواج خواهد بود که اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به غرق شدن احتمالی شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی ، و اختلال در فعالیت‌های دریایی در سواحل استان هشدار داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =