۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84272668
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶ هزار و ۷۵۴ نفر از جاذبه‌های گردشگری لرستان بازدید کردند

خرم‌آباد - ایرنا - معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: ۱۶ هزار و ۷۵۴ نفر از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این استان را بازدید کردند.

اسکندر فلاح وند روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا بازدید از جاذبه های گردشگری در شهرهای با وضعیت زرد و آبی در صورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی امکانپذیر است.

وی اظهار داشت: در این راستا از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون هشت هزار و ۲۹۸ نفر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی، چهار هزار و ۷۵۸ نفر از جاذبه های طبیعی و سه هزار و۶۹۸ نفر نیز از جاذبه های دست ساز و پارک های استان بازدید کردند.

فلاح وند ادامه داد:در روز دوم فرودین ماه جاری سه هزار و ۹۷۲ نفر از جاذبه های تاریخی فرهنگی، یک هزار و ۸۳۰ نفر از جاذبه های طبیعی و یک هزار و ۶۱۰ نفر از جاذبه های دست ساز و پارک های استان بازدید کردند.

وی گفت:در این مدت هشت مورد تذکر به واحدهای متخلف گردشگری استان داده شده است که از این مجموع چهار مرکز پذیرایی و چهار مرکز اقامتی بودند.

فلاح وند ادامه داد: به منظور سلامت مسافران نوروزی و رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی، امکان اقامت مسافران، تنها در مراکز اقامتی و تاسیسات دارای پروانه بهره برداری استان وجود دارد و سایر اماکن از جمله مهمانپذیرهای ادارات و دستگاه های اجرایی این اجازه را ندارند.

وی تاکید کرد: در تعطیلات نوروزی نظارت های سخت گیرانه و بدون اغماض در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی بر مراکز اقامتی و تفریحی استان با جدیت پیگیری خواهد شد.

۳۸ مرکز اقامتی در استان وجود دارد که این واحدها دارای ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ تخت هستند.

۱۴۲واحد اقامتی از جمله هتل، مهمانپذیر، اقامتگاه بوم گردی، سفره خانه‌های سنتی و مجتمع‌های خدماتی بین راهی لرستان به مسافران ارائه می کنند که ۲۲ هتل با ظرفیت یکهزار و ۷۰۵ تخت و ۱۰ مهمانپذیر با ظرفیت ۲۹۰ تخت از جمله این مراکز هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =